Czy sporty zimowe są w Polsce bardziej popularne niż letnie

Art. Sponsorowany

Wydarzenia sportowe od mnóstwa lat szczycą się olbrzymią popularnością zarówno wśród typerów, jak i wśród kibiców. Ogólnoświatowe mistrzostwa i Igrzyska Olimpijskie przykuwają uwagę ludzi na całym globie.

W przypadku sportów zimowych typerzy mogą obstawiać zakłady bukmacherskie skoki narciarskie, saneczkarstwo, biegi narciarskie, hokej, snowboarding, bobsleje, skeleton i wiele innych. Wskutek rozwoju techniki w czasach dzisiejszych większość z tych sportów może być rozgrywana nawet w porze letniej.

Sporty sezonowe – popularne wydarzenia

Wydarzenia sportowe zwykle są organizowane z podziałem na odpowiednie sezony. Czas wydarzeń jest uzależniony od pory roku. Latem i wiosną największym popytem szczycą się sporty zespołowe. Najpopularniejszą grą zespołową, której mecze śledzą się praktycznie w każdym kraju na całym globie, jest piłka nożna.

Do najchętniej oglądanych spotkań piłkarskich z pewnością należy zaliczyć mistrzostwa świata, czyli mundial. Ogromną popularnością cieszą się również rozgrywki kontynentalne. Do najpopularniejszych wydarzeń piłkarskich w Polsce należy zaliczyć Ekstraklasę.

Inne sporty letnie

Oprócz piłki nożnej możemy wytypować zakłady sportowe online na siatkówkę, pływanie, lekkoatletykę, kolarstwo oraz tenis ziemny. Lista ta jest znacznie dłuższa, co oznacza, że każdy typer może znaleźć coś ciekawego dla siebie. Oprócz tego pasjonaci sportów, zarówno zimowych, jak i letnich, mogą śledzić rozgrywki ulubionych sportów na stronach wiarygodnych bukmacherów.

Najciekawsze sporty zimowe

Sporty zimowe również cieszą się sporą popularnością. Do najciekawszych wydarzeń zimowych należą Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Do najczęściej oglądanych wydarzeń zaliczamy gry hokejowe, łyżwiarstwo (szybkie i figurowe), biegi narciarskie, saneczkarstwo, skoki. Wspomniane dyscypliny można śledzić i obstawiać również w czasie trwania corocznych spotkań Pucharu Świata.

W lipcu 2018 r. zostało ogłoszone o dodanie 6 nowych dyscyplin do ZIO w Pekinie. Chodzi o poniższe dyscypliny:
– bobsleje singli kobiet;
– sztafeta mieszana w short tracku;
– big air w stylu dowolnym kobiet i mężczyzn;
– mieszane zawody drużynowe w akrobatyce dowolnej;
– mieszane zawody drużynowe snowboard cross;
– mieszane zawody drużynowe w skokach narciarskich.

Oglądanie i typowanie wydarzeń sportowych wyzwala w człowieku mnóstwo emocji. Dziś legalne zakłady bukmacherskie online można typować na stronach wielu renomowanych bukmacherów. Ponadto operatorzy zapewniają typerom transmisję rozgrywek za pośrednictwem swojej platformy. Streamingi live zbierają olbrzymią ilość wyświetleń i są bezpłatne dla graczy, posiadających konto w serwisie danego bukmachera.

Co najważniejsze, zanim zaczniemy typować ulubione sporty, zaleca się aktywować nagrody bukmacherskie, które posiada w swojej palecie wybrany operator hazardowy. Do dyspozycji mamy cashback, premie reload, freebety, prezenty urodzinowe, program lojalnościowy. Jest to perfekcyjna opcja na zwiększenie szans typerów na zgarnięcie wygranej.

Podsumowanie

Czy sporty zimowe są w RP bardziej popularne niż letnie? Odpowiedź na tę kwestię jest oczywista. Wystarczy spojrzeć na statystyki dotyczące liczby widzów. W ciągu ostatnich lat oglądalność streamingów z turniejów piłkarskich w Polsce przewyższyła oglądalność Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Więc obecnie zawody z dyscyplin zimowych jeszcze nie można zaliczyć do bardziej popularnych od zawodów ze sportów letnich.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.