Czy jutro posypią się mandaty? Policyjna akcja „Prędkość”

Region

14 sierpnia w całej Polsce będą trwały policyjne działania kontrolno-prewencyjne „Prędkość”. Funkcjonariusze będą sprawdzali czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości, ale nie tylko.

Prędkość to jeden z tych czynników, który najbardziej przyczynia się do występowania wypadków na drogach. To, jak szybko jedziemy ma również wpływ na skalę oraz rodzaj doznanych obrażeń i innych przykrych skutków. Choć nie wszyscy stosują się do ograniczeń prędkości, to jutro będą do tego zmuszeni, chyba że nie szkoda im punktów karnych, pieniędzy lub co gorsza… prawa jazdy. Na drogach pojawią się wzmożone kontrole. Policjanci skrupulatnie będą sprawdzać czy kierowcy poruszają się z odpowiednią prędkością.

Ale nie tylko prędkość będzie na uwadze. Każde niezgodne z prawem zachowanie na drodze zostanie zauważone. Dlatego kierowcy szczególnie będą musieli uważać i liczyć się z konsekwencjami prawnymi. Czy jutro posypią się mandaty? Oby jak najmniej, bo to będzie oznaczało, że kierowcy potrafią zdjąć nogę z gazu.

Tylko przypominamy, że za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym grozi zatrzymanie prawa jazdy. – Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zmniejszali szybkość w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m. in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań – apelują policjanci.

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 21

21 odpowiedzi na “Czy jutro posypią się mandaty? Policyjna akcja „Prędkość””

 1. Głos pisze:

  Znowu AKCJA dla ciemnego luda… Elyta Republiki Okrągłego Stołu jak zawsze bezkarna, najwięksi moralizatorzy Polaków Najsztub i Durczok bezkarni!

 2. maniek pisze:

  jutro obowiązkowo Yanosik!!!

 3. Picasso pisze:

  Niezgodne z zaufaniem…. i tu pytanie czy zaufaniem do Policji czy zaufaniem Policji do obywatela czy zaufaniem do partii rządzącej 🙂 jestem za Inną partią niz rządząca wiec zeby sie nie narażać, to pojade pociągiem 🙂

  • Mistrz pisze:

   Niestety fałsz z tym zauważeniem każdego niezgodnego zachowania. O ile złapali kogoś kto jechał 80 przy ograniczeniu do 50, tak jakby to było coś złego. To nie mieli problemu z:
   – gościem który nie na pasach wyszedł mi prosto pod kola i zmusił do awaryjnego hamowania (na szczęście darowalem mu życie i wychamowałem, a przecież zamiast jechać szybko i uważać mogłem jechać wolno i gadać przez telefon),
   – gościem który jechał stanowczo za wolno i gadał sobie przez telefon nie zauważając i nie puszczają pieszych na przejściu.
   – gościem wymuszajacym pierszenstwo na rondzie.
   – babeczce ktora uważa że lewoskret jest dla cieniasow i z pasu do jazdy prosto nagle zajechala drogę innym uczestnikom ruchu.
   Każda z powyższych sytuacji niezależnie od prędkości stwarzała zagrożenie wypadku/potrącenia lub poważnego uszkodzenia samochodu przez głupiego pieszego. Łapie się za prędkość nie dlatego że to tak podnosi bezpieczeństwo tylko dlatego że za prędkość łatwo kogoś skroić.

 4. Mr.Z pisze:

  Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć.

 5. kierowca pisze:

  Mam nadzieję że policjanci zaczną od siebie.
  W niedziele wracałem do domu S8 na wysokości Tomaszowa Mazowieckiego z łącznicy na S8 wjechał policyjny oznakowany radiowóz .Ja jechałem z prędkością około 120 km/h .Radiowóz NIE będący na sygnałach świetlnych i dźwiękowych pomknął do przodu myślę że jakieś 150 – 160 km/h

  • Kierownica pisze:

   To musiało być straszne. Współczuję i życzę szybkiego powrotu do zdrowia.

  • Kierowca pisze:

   I co z tego że szybko jechali? Wynikło z tego coś niebezpiecznego czy po prostu lubisz marnować ludzią czas?

   • Kierowca pisze:

    Po pierwsze wróć do szkoły i naucz się poprawnie pisać po polsku. Piszemy ludziom a nie ludzią nieuku.
    Po drugie gdybyś Ty lub.inny kierowca tak jechał dostałby mandat za przekroczenie prędkości.

    • Do Kierowcy pisze:

     Może zacznij naukę języka polskiego od siebie. Ortografia się kłania 😉
     PS. Kto „dostałby mandat za przekroczenie prędkości”?

 6. Anonim pisze:

  Ja uprawiam petting i mnie to nie dotyczy

 7. MrZ pisze:

  Proponuje, żeby w długie weekendy policja szczególnie zwracała uwagę na „nieśmiertelnych” pedalarzy w obcisłych spodenkach, którzy jeżdżą po ulicy zamiast po drodze dla rowerów.

  • dsad pisze:

   A ja proponuję budować drogi dla rowerów tak, żeby pedalarze też mogli po nich jeździć, a nie na odwal sie bo unia daje hajs.
   Albo oznaczać drogi zgodnie z polskim prawem. Jest droga rowerowa z rokitna do błonia, są na niej namalowane rowery i co z tego? Zgodnie z polskim prawem nie można po niej jechać, nie ma znaku pionowego

   • Uczeń pisze:

    Szkoda że gdy zgodnie z polskim prawem nie masz prawa przejechać rowerem przez przejście dla pieszych to już wam to nie przeszkadza i sobie przejeżdżacie stwarzając gigantyczne zagrożenie.

 8. MrX pisze:

  Jak zwykle jezdzijcie wolniej bo inni uczestnicy drogi mogą chcieć się wyspać za kierownicą lub napisać SMS w trakcie jazdy albo poczytać książkę a szybko jadący kierowcy im w tym przeszkadzają bo zmuszają ich do uważania na drodze. A nie lepiej szybko dojechać do celu a dopiero potem zająć się tymi rzeczami zamiast załatwiać je za kierownicą jadąc powoli?

  • MrY pisze:

   A mogłeś milczeć.

   • MrX pisze:

    Nie będę milczal bo nie zgadzam się ze mną drogach jest karta ludzi którzy robią skrajne głupoty i powodują wypadki ale wszystko jest ok bo robią to powoli i co z tego że robią 10 razu więcej wypadków od tych „”szybkich” kierowców skoro u nich ktoś ginie w co 10 a nie co drugim wypadku.

   • MrZ pisze:

    …ano mógł…

  • Lekarz pisze:

   Wytrzeźwiej.

   • Kierowca pisze:

    A co sam piszesz smsy jadąc czy jeździsz po pijaku lekarzu? A może z mało po prostu widziałeś? Bo ja każda z opisanych rzeczy widziałem włączenie z gościem który miał książkę na kolanach i zaspał na zielonym świetle bo ją czytał.

  • The A B C Trynity pisze:

   Mr. X ma rację, sporo jest takich gamoni za kółkiem… To dla takich jest środkowy pas na S2, oni są w swoim świecie a pozostali normalnie mogą pojechać swoimi autami/motocyklami… Wszyscy zadowoleni 🙂 więcej normalności i luzu rodacy a wszystko będzie dobrze!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły