Czwarty przetarg na milanowski PSZOK

Milanówek

Grudniowy przetarg na budowę PSZOK w Milanówku został unieważniony. Wczoraj urząd ponownie ogłosił postępowanie. Czy tym razem uda się znaleźć wykonawcę dla tego zadania?

W poprzednim przetargu wpłynęły trzy ofert. Co ciekawe, ta najniższa wcale nie okazała się tą najkorzystniejszą. Wszystkie warunki wypisane w dokumentacji spełniała jedna i najdroższa propozycja firmy MKL-BUD, która opiewała na kwotę 1,87 mln zł. Dwie pozostałe to 1,56 mln zł i 1,38 mln zł. Niestety przetarg został unieważniony, ponieważ milanowski magistrat zamierzał wydać na to zadanie 1,47 mln zł (najkorzystniejsza oferta, czyli ta najwyższa, przekroczyła tę kwotę). – Wobec faktu braku możliwości zwiększenia środków w budżecie na ten cel do poziomu oferty najkorzystniejszej Zamawiający podjął decyzję o unieważnieniu przedmiotowego postępowania – czytamy zawiadomieniu o wyniku postępowania.

Przypomnijmy, że gminny punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych w Milanówku ma powstać przy ul. Turczynek. W zakres budowy wejdzie: wybudowanie kontenera socjalno-biurowego, magazynu ZSEE (zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny) i na odpady niebezpieczne, wiaty na kontenery, utwardzenie terenu (w tym miejsca postojowe), wykonanie kanalizacji deszczowej, wszelkich przyłączy, oświetlenia oraz montaż wagi samochodowej najazdowej o nośności 10 ton.

Nie zmieniły się założenia co do zakończenia inwestycji. PSZOK w Milanówku ma powstać do 15 maja 2020 r. Miasto-ogród otrzymało 430 tys. zł dofinansowania na budowę obiektu.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.