Czujniki badają jakość powietrza w gminie Michałowice

Michałowice

Od teraz każdy mieszkaniec gminy Michałowice może sprawdzić online informacje o jakości powietrza. Czujniki zamontowano w 11 lokalizacjach. Gdzie dokładnie?

Czujniki mają za zadanie mierzyć aktualny poziom pyłów PM2.5 i PM10. Dzięki czytelnym infografikom mieszkańcy na bieżąco sprawdzą stan powietrza w pobliżu swojego domu, pracy czy szkoły. Można to sprawdzić w bezpłatnej aplikacji Sygneos – Nasze Powietrze, na stronie www.naszepowietrze.pl oraz na specjalnej podstronie gminy Michałowice www.michalowice.pl/czujniki-smog.

Aplikacja poinformuje o bieżącym stanie powietrza w wybranej lokalizacji. Bazuje ona na własnej infrastrukturze czujników oraz na danych pobieranych z Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska (GIOŚ), dzięki czemu dane są bardzo szczegółowe i aktualne. Oprócz stężenia szkodliwych pyłów można sprawdzić także aktualną temperaturę, wilgotność i ciśnienie. Aplikacja łączy się automatycznie z najbliższym czujnikiem na podstawie uruchomionej w telefonie lokalizacji. Ponadto pozwala na wyszukanie i dodanie dowolnej miejscowości w Polsce, która podłączona jest do sieci Syngeos lub GIOŚ.

Miejsca, w których zamontowane są czujniki:

– budynek Urzędu Gminy Michałowice przy Alei Powstańców Warszawy,

– budynek szkoły w Nowej Wsi przy ul. Głównej,

– budynek szkoły w Michałowicach przy ul. Szkolnej,

– budynek szkoły w Komorowie przy Alei Marii Dąbrowskiej,

– budynek świetlicy w Opaczy-Kolonii przy ul. Ryżowa,

– budynek świetlicy w sołectwie Komorów ul. Kaliszany,

– budynek świetlicy w Pęcicach przy ul. Zaułek,

– budynek świetlicy w Regułach przy ul. Wiejska,

– teren strefy rekreacji przy zalewie w sołectwie Komorów,

– teren strefy rekreacji przy akwenie Smug w Nowej Wsi przy ul. Wandy,

– teren boiska Orlik w Sokołowie przy ul. Wspólnoty Wiejskiej.

Ponadto zamontowano monitory, które wskazują aktualne informacje o jakości powietrza. Znajdują się one w budynkach trzech szkół: w Komorowie, Michałowicach i Nowej Wsi oraz w dwóch przedszkolach: w Michałowicach i Nowej Wsi.

Natomiast tablice LED zamontowane zostały: na terenie strefy rekreacji SMUG w Nowej Wsi przy ul. Wandy, na terenie Ogródka Jordanowskiego w sołectwie Komorów przy ul. Kaliszany, na terenie boiska Orlik w Sokołowie przy ul. Wspólnoty Wiejskiej, na budynku świetlicy w Regułach przy ul. Wiejskiej.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Czujniki badają jakość powietrza w gminie Michałowice”

  1. Anonim pisze:

    I co? Lepsze jest teraz powietrze po zainstalowaniu czujników? Proponuję przede wszystkim wziąć się za osoby, które palą śmieciami.

  2. j21 pisze:

    No to teraz ekoteroryści się będą wściekać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły