Cztery uratowane jeże trafiły do lasu

Grodzisk Maz.

Cztery jeże po kuracji leczniczej trafiły na wolność. Jeżyki zostały przywiezione przez Ekopatrol i wypuszczone przez dyrekcję szkoły w Adamowiźnie do pobliskiego lasu. Akcja była zorganizowana we współpracy z organizacjami samorządowymi Jeżurkowo Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt i Pola i Michał w podróży.

Jeże uratowane po kolizjach i wyleczone po chorobach trafiły do grodziskich lasów. W najbliższych tygodniach planowane są kolejne aktywności wspierające populację jeży.

Maleńki ośrodek rehabilitacji dzikich zwierząt działa od marca 2011. Każdy jeż, który trafia do Jeżurkowa,  spędza jakiś czas w szpitaliku – czasami wystarcza sama obserwacja, czasami proces leczenia trwa jakiś czas.  Następnie wyleczony jeż trafia do zagrody zewnętrznej, żeby przypomnieć sobie, albo się nauczyć całkiem od nowa, jak żyć w dziczy. W zagrodzie zewnętrznej jeże żyją w kontrolowanej wolności. Nie mają kontaktu z ludźmi, żyją własnym jeżowym życiem. Od pełnej wolności zagroda różni się tylko tym, że codziennie pojawia się jedzenie, a jeże mają przygotowane miejsca do wypoczynku i spania. Kolejnym krokiem jest uwolnienie pensjonariusza.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.