Cztery strefy aktywności powstaną w Piastowie

Piastów

Piastów wzbogaci się o cztery miejsca, w których mieszkańcy będą mogli aktywnie spędzać czas. Urząd szuka właśnie firmy, która zajmie się ich stworzeniem.

Otwarte Strefy Aktywności (OSA) to miejsca, w których znajduje się mała architektura pozwalająca na aktywne spędzanie czasu wszystkim osobom niezależnie od ich wieku. Piastów na stworzenie czterech takich stref uzyskał dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

 

Gdzie będą zlokalizowane strefy i co na nich znajdziemy? Strefy powstaną na skwerze znajdującym się na rogu ulic Popiełuszki i Orzeszkowej, na Placu Zgody, na terenie przy ul. Bohaterów Wolności przylegającym do Willi Milera oraz przy ul. 11 Listopada w Parku Niepodległości.

 

Na skwerze przy ul. Orzeszkowej pojawią się elementy placu zabaw takie jak most ruchomy, słupki do ćwiczenia równowagi czy komin do wspinaczki. Dodatkowo zaplanowano montaż kilku urządzeń siłowni plenerowej. Na skwerze będzie można pograć w szachy i piłkarzyki. Na Placu Zgody najmłodsi mieszkańcy będą mogli pobawić się na zjeżdżalniach i skorzystać z nowych huśtawek. Dodatkowo zaplanowano montaż „żółwia” z siatki, na którym będzie można się wspinać. Miłośnicy aktywnego spędzania czasu docenią urządzenia siłowni plenerowej.

 

Na placu zabaw przy Willi Milera znajdzie się zjeżdżalnia, drewniane schody, siatka do wspinaczki i domek do zabawy. Podobnie jak na innych strefach i tu pojawi się siłownia plenerowa. Chętni będą mogli zagrać w piłkarzyki lub szachy. Natomiast OSA przy ul. 11 Listopada zostanie wyposażona w huśtawki i karuzele, siłownie plenerową, stół do szachów, piłkarzyki i stół do ping-ponga.

 

Wszystkie strefy mają być gotowe w połowie grudnia tego roku.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 18

18 odpowiedzi na “Cztery strefy aktywności powstaną w Piastowie”

 1. Emerytka pisze:

  Nie jestem zachwycona pomysłem czterech nowych miejsc z miejscami zabaw dla dzieci. Tak to wygląda ,ze pieniądze są ,a Pomysłu brak. Dlaczego nie słucha się obywateli. Na Ogińskiego zrobiono mini Park. Ok. Jedna zawlaszczono boisko do piłki nożnej. Miejsce integracji młodych i tych starszych. Nie każdy oczekuje ławeczki i karuzeli.Proszę się wysłuchać co oczekują młodzi. Wypada liczyć się z głosem spolecznstwa

 2. Północ pisze:

  burmistrz myśli tylko o swojej stronie Piastowa, koszula bliższa ciału, odwdzięczymy się przy najbliższej okazji……

 3. weteran pisze:

  No i magistrat ma następny problem . Jest kasa i nie bardzo wiadomo na co ją wydać ! Tymczasem zaczyna się sezon grzewczy i wieczorem już nie daje się otworzyć okna ! A może by tak dopłacić ludziom do wymiany pieców . To ma sens !!

 4. lowa pisze:

  i brawo, proszę pod rozwagę, czy na miejscu obecnych ogródków działkowych, w centrum miasta, pomiędzy Orzeszkowej a Tysiąclecia, nie dałoby się wygospodarować wspólnej przestrzeni z fontanną, trawnikami, knajpkami itd,itd, w naszym mieście brakuje takiej przestrzeni.

  • weteran pisze:

   Łapy precz od ogródków działkowych. To ostatnia enklawa zieleni której magistrat nie może wyrąbać.

 5. Piastun pisze:

  Po północnej stronie Piastowa powinno być dwa razy więcej (bo tyle jest więcej mieszkańców) a jest trzy razy mniej! Z matematyki i rządzenia pała 😉

 6. Anonim pisze:

  Czy ktoś wie dlaczego tężnia w Piastowie ciągle nie działa?

 7. Adam pisze:

  Kiedy wreszcie Skatepark? Na wioskach już są nawet

 8. Wpr pisze:

  Szkoda że wszystko po jednej stronie

 9. Jaja pisze:

  Proponuję wyremontować plac zabaw koło biedronki a nie inwestować w nowe.

 10. Mieszkanka pisze:

  A może zamiast tych siłowni na których częściej bawią się dzieci zrobić by drążki. Myślę że to tańsze i bardziej by się przydało nastolatką i dorosłym. W Pruszkowie w sezonie letnim non stop ktoś tam jest.

 11. nadzia pisze:

  Na lato przede wszystkim przydałby się park fonntan aby sie schłodzić. Chociaż jakis mały. Coś jak w Błoniach

 12. Lil pisze:

  Chcemy basen, fontanny i kurtyny wodne w upały!

 13. Mieszkaniec pisze:

  Super. Coś się dzieje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły