Czterech chętnych do zaprojektowania ronda

Grodzisk Maz.

Grodziski magistrat wraca do pomysłu budowy ronda na skrzyżowaniu ulic Teligi i 3 Maja. Do przetargu na wykonanie aktualizacji projektu zgłosiło się czterech chętnych.

Zarówno kierowy, jak i mieszkańcy podkreślają, że wspomniana krzyżówka ulic nie jest bezpieczna. Ci pierwsi narzekają na kłopot ze skrętem w lewo z ul. Teligi w ul. 3 Maja oraz częste wypadki, ci drudzy podkreślają że kierowcy jadący do lub z Milanówka nie przestrzegają ograniczeń prędkości. Władze Grodziska Mazowieckiego znają ten problem, dlatego pojawił się pomył budowy ronda. Projekt jego wykonania był gotowy już w 2015r., ale z robotami trzeba było poczekać do przywrócenia ruchu na linii kolejowej 447.

Teraz okazuje się, że przed ogłoszeniem prac na wykonanie ronda konieczna jest aktualizacja projektów. Władze Grodziska Mazowieckiego poznały już oferty zainteresowanych firm. Do przetargu zgłosiły się cztery firmy, ale tylko jedna oferta mieści się w kosztorysie zadania. Złożyła ją firma MT Projekt z Grójca, która za aktualizację dokumentów zażądała 44,9 tys. zł. Miasto na to zadanie zamierzało przeznaczyć niewiele więcej, bo 46,7 tys. zł.

Wiele więc wskazuje na to, że przetarg uda się zakończyć już w pierwszym podejściu. Obecnie trwa sprawdzanie wszystkich ofert. Wybrany wykonawca będzie miał 300 dni na przygotowanie nowych projektów. Sama budowa ronda będzie mogła rozpocząć się dopiero w przyszłym roku.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.