Część nie świeci, części nie ma. Kocie oczka na ul. Prusa.

Pruszków

Migające światełka zamontowane przy przejściach dla pieszych na ul. Prusa w Pruszkowie denerwują kierowców, ponieważ za dużo wystają ponad asfalt. Ponadto albo nie świecą, albo ich w ogóle nie ma.

Kocie oczka pojawiły się w ubiegłym roku na ul. Prusa. Jako, że jest to jedna z najbardziej wykorzystywanych pruszkowskich dróg zarówno przez kierowców, jak i przez pieszych samorządy starają się poprawić tu bezpieczeństwo. Kłopot w tym, że kierowcy nie są zadowoleni. Kocie oczka mocno wystają nad asfalt, przez co najechanie na nie kołem pojazdu nie należy do rzeczy przyjemnych. W dodatku ciągle się psują. Jak można zauważyć część z nich w ogóle nie świeci. Zdarza się też tak, że brakuje niektórych światełek.

 

Jak tłumaczy starostwo powiatowe, które zleciło zainstalowanie kocich oczek, był to montaż testowy. – Kocie oczka zainstalowane na ul. Prusa, jak informowaliśmy od początku, były zainstalowane z założeniem, aby sprawdzić jak w praktyce sprawuje się tego typu technologia. Z uwagi na swój charakter, skalę ruchu i konieczność zapewnienia bezpieczeństwa to właśnie na ul. Prusa wprowadziliśmy tego typu rozwiązania – wyjaśnia Piotr Borowiec, naczelnik biura zarządu Starostwa Powiatowego w Pruszkowie

 

Na innych drogach zarządzanych przez powiat można zobaczyć bardziej płaskie kocie oczka, np. na ul. Brzozowej w Pruszkowie. Czy jest szansa, że takie pojawią się też na ul. Prusa? – Od tego czasu wiemy już, że właściwszym rozwiązaniem będą płaskie kocie oczka i na takie sukcesywnie będą wymieniane obecnie funkcjonujące. Będziemy uzupełniać kocie oczka w miejscach, w których ich nie ma, bądź są uszkodzone i wymieniać je na bardziej płaskie (jest to kwestia techniczna wystające tylko się przykręca natomiast dla płaskich trzeba w asfalcie wywiercić dziurę). Wymiana jest po stronie powiatu natomiast jeżeli niedziałające kocie oczka mają wadę to oczywiście będziemy je reklamować – odpowiada Borowiec.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.