Czerwcowy długi weekend i policyjne kontrole

Region

Od 16 czerwca rozpoczyna się długi weekend, który będzie trwał do niedzieli. Policjanci z Pruszkowa i Grodziska Mazowieckiego zapowiadają dodatkowe patrole i wzmożone kontrole w ramach działań „Boże Ciało 2022”.

Od 16 do 19 czerwca możemy cieszyć się długim weekendem (o ile wzięliśmy w urlop na piątek). Wiele osób zdecydowało się na wyjazd. Dlatego też policjanci będą szczególnie dbać o bezpieczeństwo uczestników ruchu i zapowiadają wzmożone kontrole.

W tych dniach policyjna „drogówka” będzie sprawdzać stan techniczny pojazdów, liczbę przewożonych osób, zgodnie z tym co wpisano w dowód rejestracyjny. Ponadto mundurowi zwrócą uwagę na zapięte pasy i dziecięce foteliki. Ale to nie wszystko. – Na trasach będą obecne także radiowozy nieoznakowane wyposażone w wideorejestratory – zaznacza kom. Karolina Kańka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Kierowcy, którzy będą łamać przepisy ruchu drogowego i podróżować z nadmierną prędkością muszą liczyć się z konsekwencjami. Wraz ze zmianą taryfikatora mandaty za nieprzepisowa jazdę mogą mocno „uderzyć po kieszeni”.

– Apelujemy do kierujących o rozwagę. Jedźmy ostrożnie, przestrzegając przepisów, z prędkością dostosowaną do warunków panujących na drodze. Bądźmy ostrożni zwłaszcza w Boże Ciało – w tym dniu wierni będą uczestniczyć w procesjach, najczęściej poruszając się po drogach publicznych – dodaje kom. Kańka.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “Czerwcowy długi weekend i policyjne kontrole”

 1. GTV pisze:

  Z Szymanowa jest droga przez las, po prawej stronie jest las – jadąc do Szymanowa, po lewej.
  Uważajcie tam, bo pod koniec tego lasu, nadal obowiązuje 50km/h
  Jechałem 58 sobie spokojnie, grzecznie. Wyskoczył pan policjant 100m przed tablicą informującą o końcu obszaru zabudowanego z suszarką i 100zł i 2 punkty jestem w plecy.
  Takich miejsc, pułapek jest bardzo dużo, w naszych okolicach.
  Tam jest już takie miejsce, że 70-80km/h nie stanowi dla nikogo żadnego zagrożenia.
  Nie słyszałem, by na tym konkretnym odcinku był jakiś wypadek, czy kolizja.
  Obecne prawo karne dla kierowców, jest niczym więcej, jak ustawieniem się na złodziejstwo, w imię prawa.
  Najprostszy sposób kradzieży pieniędzy przez rząd.

 2. paca pisze:

  Mandat, oby potężny, to coś w rodzaju ekspiacji. Człowiek czuje się oczyszczony, lepszy. A więc panowie (i panie) z policji: karzcie, karzcie, czekać nie każcie. Czekamy na nowy rekord mandatowy.

 3. Rabull pisze:

  Procesje nie są obowiązkowe. Jeszcze nie….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły