Czas pomyśleć o znakach

Pruszków

W literaturze droga może być usłana różami, jednak w praktyce zamiast kwiatów występują znaki. Pruszkowski urząd ogłosił przetarg na wykonywanie oznakowania poziomego i pionowego na ulicach miasta.

Dla przygotowujących się do egzaminu na prawo jazdy znaki drogowe mogą być prawdziwą zmorą. Również wśród kierowców słychać głosy niezadowolenia. Często zwracają uwagę na złe rozstawienie znaków. Jednak są one stałym elementem szeroko pojętej infrastruktury drogowej.

Oznakowaniem pionowym i poziomym na drogach gminnych postanowił zająć się Pruszków. Czy należy spodziewać się hurtowej wymiany oraz montażu nowych znaków? – Sprawa dotyczy bieżącego utrzymania oznakowania na drogach. Umowa z poprzednim wykonawcą dobiega końca, więc szukamy firmy, która przez kolejny rok na nasze zlecenie będzie wykonywała określone prace –  tłumaczy Elżbieta Korach, naczelnik Wydziału Inwestycji Remontów i Infrastruktury Technicznej Urzędu Miejskiego w Pruszkowie.

W ten sposób kwestia odpowiedzialności za stan oznakowania spadnie na barki wybranej firmy. Wykonawca będzie zobowiązany do dostawy i montażu nowego oznakowania pionowego i urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego. W zakres prac wejdzie również konserwacja, montaż i demontaż znaków. – Zabezpieczamy się na ewentualność konieczności przeprowadzenia modernizacji. W przypadku zgłoszenia przesz mieszkańców umieszczenia określonego znaku, musimy wprowadzić organizację ruchu. Wtedy zlecamy realizację zadania firmie, która odpowiada za kwestię oznakowania – mówi Korach.

Termin składania ofert w postępowaniu przetargowym upływa 8 listopada. Umowa z wykonawcą będzie obowiązywała do 31 października 2017 roku.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.