Curie-Skłodowskiej gotowa w przyszłym roku

Region

Przebudowa ulicy Marii Curie-Skłodowskiej rozpoczęła się jeszcze w sierpniu. Prace zgodnie z harmonogramem powinny zakończyć się w czerwcu przyszłego roku.

Prace związane z modernizacją ulicy Curie-Skłodowskiej obejmą budowę kanalizacji deszczowej, zbiornika retencyjnego. Dodatkowo nawierzchnia ulicy zostanie wykonana z kostki brukowej. Powstanie też chodnik dla pieszych i ścieżka rowerowa. Ponadto, na ulicy zostanie zamontowane oświetlenie, którego obecnie brak.

– Nawierzchnie wykonujemy z kostki brukowej. Przy ulicy Curie-Skłodowskiej znajduje się jeszcze wiele pustych działek – podkreśla Andrzej Kurzela, wiceprezydent Pruszkowa. – Gdybyśmy w tym miejscu położyli asfalt mieszkańcy, którzy będą się tam w przyszłości budować musieliby rozcinać drogę, żeby dostać się do instalacji zamontowanych w drodze – podkreśla Kurzela.

Projekt przebudowy ulicy Curie-Skłodowskiej jest współfinansowany przez Urząd Miejski z Piastowa. Ulica znajduje się na pograniczu obu miast. Łączny koszt całej inwestycji wynosi 957 tys. złotych.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.