Coraz bliżej budowy marketu Obi w Milanówku?

Milanówek

Milanowski magistrat prowadzi postępowanie „o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach” dla firmy Poderas, której udziałowcem jest Obi Group Holding. Chodzi o budowę wielkopowierzchniowego marketu na terenie po dawnej fabryce MIFAM.

O możliwości pojawienia się w mieście-ogrodzie dużego sklepu z materiałami budowlanymi mówi się od dawna. Działkę przy ul. Królewskiej w grudniu 2015 r. z rąk syndyka przejęła firma Podemat, spółka również związana z siecią Obi. Formalności niezbędne do rozpoczęcia budowy prowadzi zaś wspomniana już firma Poderas, członek tej samej grupy specjalizujący się w realizacji projektów budowlanych.

Teraz przygotowania do zagospodarowania terenu po MIFAMIE wkroczyły w nową fazę. Pod koniec ubiegłego roku do milanowskiego urzędu miasta wpłynął wniosek o wydanie decyzji środowiskowej. Władze Milanówka zapewniają jednak, że do zakończenia wszystkich formalności droga jest jeszcze długa. – Sprawa toczy się swoim trybem, to nic nowego ani zaskakującego – mówi Wiesława Kwiatkowska, burmistrz Milanówka.

Zanim zapadnie decyzja, głos w tej sprawie zabierze także Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska oraz Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny. Ile może to potrwać?  – Znam takie przypadki, w których sprawy były załatwiane z dnia na dzień i znam sprawy, kiedy to trwało lata. Ciężko więc powiedzieć – mówi burmistrz Kwiatkowska.

Market Obi w Milanówku miałby mieścić się w dwukondygnacyjnym obiekcie o powierzchni 6,2 tys m kw, z parkingiem o wielkości 5 tys m kw.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.