Koncertowa Mediateka – „Mój Młynarski”

Grodzisk Maz.

Miejsce:

Mediateka, ul. 3 Maja 57

Data:

03 listopada 2019

Godzina:

16.00

Wstęp:

Bezpłatne wejściówki

3 listopada o godzinie 16.00 w grodziskiej Mediatece odbędzie się spotkanie z twórczością Wojciecha Młynarskiego. Piosenki zaśpiewa Aleksander Trąbczyński, aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, wykonawca piosenki literackiej, tłumacz i autor tekstów. Ukończył Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi w 1980 roku.

Debiutował w poznańskim Teatrze Nowym pod dyrekcją Izabelli Cywińskiej rolami w przedstawieniach Rewizor Nikołaja Gogola (reż. Izabella Cywińska), Gbury Carla Goldoniego (reż. Janusz Nyczak), Panopticum a’la Madamme Tussaud Janusza Wiśniewskiego. Od sezonu 1982/83 przez kolejne 26 lat występował w zespole Teatru Powszechnego w Warszawie kierowanym przez Zygmunta Hübnera, potem Andrzeja Wajdę, Macieja Wojtyszkę, Krzysztofa Rudzińskiego. Grał w przedstawieniach Zygmunta Hübnera, Andrzeja Wajdy, Piotra Cieślaka, Piotra Cieplaka, Krystyny Jandy i wielu innych.

Grał w słynnym filmowym cyklu Dekalog Krzysztofa Kieślowskiego, a także w Rozmowach o miłości Mirosława Gronowskiego, Kwartecie Tomasza Zygadły, Psim sercu Janusza Dymka i w popularnych serialach Zmiennicy, Pensjonat pod różą, Samo życie, Plebania. Grał główne role także w przedstawieniu Katzelmacher Rainera Wernera Fassbindera w Magazin des Theaters am Ku’damm w Berlinie i w filmie Ein Fall für Ehrlicher ze znanej serii Tatort.

Związany ze środowiskiem piosenki autorskiej i poetyckiej realizuje i wykonuje programy muzyczno-literackie: Czas ciemnej gwiazdy wg wierszy Zbigniewa Herberta, Ech Wołodia z pieśni Włodzimierza Wysockiego, Mężczyzna z Ipanemy z własnymi spolszczeniami piosenek Antonia Carlosa Jobima. Swoje pasje muzyczne i tekściarsko-limeryczne realizuje też z przyjaciółmi w cyklu wieczorów „Trąba na pniu”.

Bezpłatne wejściówki do odbioru w Mediatece, jedna osoba po okazaniu Grodziskiej Karty Mieszkańca może odebrać maksymalnie dwie wejściówki, miejsca są nienumerowane.

Wybierasz się na jakieś wydarzenie? Zrób zdjęcie, nagraj filmik i wyślij do naszej redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.