Koncert – Sounds Like Women

Grodzisk Maz.

Miejsce:

Centrum Kultury, ul. Spółdzielcza 9

Data:

29 listopada 2019

Godzina:

19.30

Wstęp:

Wolny

Muzyka i teksty piosenek zostały zainspirowane prawdziwymi historiami kobiet, które doświadczyły przemocy domowej, nierównego traktowania i dyskryminacji rasowej. Te problemy nie znają granic, dlatego w projekcie uczestniczą kobiety z różnych krajów. Muzyka daje sile i jednoczy bez względu na różnice kulturowe i językowe, jako platforma porozumienia i komunikacji.

– Zasadniczą misją projektu jest wzmacnianie kobiet i dziewcząt w Polsce i na świecie poprzez muzykę oraz muzyczne i muzykoterapeutyczne działania. To szerzenie świadomości o problemach kobiet w dostępny dla wszystkich sposób – poprzez specjalnie napisane piosenki, zainspirowane prawdziwymi historiami To też koncerty z panelami eksperckimi, wskazywanie dróg pomocy oraz wspieranie, przy bezpośrednim dotarciu do potrzebujących – mówi autorka projektu.

Wystąpią m.in. Ewelina Flinta, Renata Przemyk, Dorota Stalińska, Luiza Staniec-Moir, Emae (Wielka Brytania), Hannah Clair (Francja) i Ceyda (Turcja).

– W szczegółach wygląda to tak: Sounds Like Women to projekt, który polega szerzeniu świadomości o nierówności płci, przemocy domowej i dyskryminacji rasowej poprzez specjalnie napisane piosenki, zainspirowane prawdziwymi historiami kobiet. Służy wzmacnianiu siły kobiet i ich pozycji oraz znajdywaniu dróg rozwiązywania tych problemów i ich zapobiegania. „Piosenek Luizy, nawet poza kontekstem projektu świetnie się słucha i do nich wraca, ale ten projekt jest bardzo ważny i powinien poruszyć wielu ludzi – mówi Pip Williams, producent muzyczny, aranżer min. The Moody Blues, Grace Jones, Status Quo.

Wstęp na koncerty jest nieodpłatny, najlepiej jednak zarezerwować miejsce wcześniej rejestrując się na platformie evenea. Przed koncertem i w jego trakcie będą zbierane „cegiełki” na dalszy rozwój akcji i dotarcie z misją edukacji, wzmacniania i pomocy do kolejnych potrzebujących. Będą one dostępne na miejscu przed wejściem do sal widowiskowych.

Wybierasz się na jakieś wydarzenie? Zrób zdjęcie, nagraj filmik i wyślij do naszej redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.