„Gdzie są Gwiazdy z tamtych lat” – Romanse cygańskie

Grodzisk Maz.

Miejsce:

Sala Widowiskowa w Centrum Kultury przy ul. Spółdzielczej 9

Data:

29 listopada 2019

Godzina:

10.00 i 12.00

Wstęp:

Bezpłatny po odebraniu wejściówki

Faina Nikolas zaśpiewa w Grodzisku Mazowieckim romanse cygańskie w ramach cyklu „Gdzie są Gwiazdy z tamtych lat. Start koncertu 29 listopada o godzinach 10.00 i 12.00 w sali widowiskowej.

Faina Nikolas urodziła się w Rosji, na Syberii. Jest wszechstronnie wykształcona muzycznie – ukończyła szkołę podstawową w klasie akordeonu, a studia muzyczne w Krasnodarze (1981-1985) – na wydziale wokalnym, specjalizując się w śpiewie klasycznym. W 1992 r. w ramach międzynarodowej wymiany kulturalnej przyjechała do Polski. Od tego czasu związała życie z Polską. Od 1995 r. śpiewa w zespole muzycznym ‚Rendez-vous’ (muzyka rozrywkowa).
Występuje również solo, akompaniując sobie na gitarze akustycznej. Repertuar Fainy stale rozszerza się – jest w nim klasyczny romans rosyjski, piosenki lat powojennych oraz kultowe piosenki z filmów, szlagiery rosyjskie XX wieku, a także piosenki ludowe, ballady oraz piosenki i romanse cygańskie.

Bezpłatne wejściówki do odbioru od 28 października w kasach kina. Jedna osoba po okazaniu Grodziskiej Karty Mieszkańca może odebrać maksymalnie dwie wejściówki.

Wybierasz się na jakieś wydarzenie? Zrób zdjęcie, nagraj filmik i wyślij do naszej redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.