Mistrzowsko napisana farsa – „Gąska”

Pruszków

Miejsce:

Centrum Kultury i Sportu - Sala Widowiskowa, ul. Bohaterów Warszawy 4

Data:

13 marca 2020

Godzina:

19.00

Wstęp:

85/95 zł

„Gąska” to gorzka komedia opowiadająca o życiu w teatrze artystów walczących o karierę. Bohaterami spektaklu są trzy kobiety oraz dwóch mężczyzn. Błyskotliwie napisany tekst mówi o poważnych sprawach z przymrużeniem oka, zaś finał zaskakuje wszystkich. Nawet same bohaterki. „Czy sztuka teatralna może opisywać życiowe, damsko-męskie perypetie, a jednocześnie być szalenie intelektualna w podtekstach? Tak. To wszystko jest zawarte w spektaklu „Gąska – czyli skandal obyczajowy w prowincjonalnym teatrze” autorstwa Nikołaja Kolady.

Przyjechała nagle, nie wiadomo skąd i nie wiadomo po co – Gąska! Głupia gęś! Jej młodość wyzwala lawinę emocji i zdarzeń. Fiodor, Ałła, Wasilij, Donna – przeglądają się w niej jak w migoczącym lustrze wody. I jest to dla nich co najmniej irytujące! Każdemu wolno marzyć! A jeśli czas upływa, a marzenia się nie realizują? Przyjmij to z godnością, bo każdy wiek ma swoje prawa i swoją urodę. Mistrzowsko napisana farsa brawurowo miesza teatralne konwencje, iskrzy się dowcipem. Również wymagający widz znajdzie w tym przedstawieniu intelektualną satysfakcję, odnajdując echa rosyjskich dramatów.

Obsada (wymiennie):
AŁŁA: Dominika OSTAŁOWSKA/ Magdalena WÓJCIK
DIANA: Viola ARLAK/ Magdalena SMALARA
NONNA: Anna SMOŁOWIK/ Natasza LEŚNIAK
FIODOR: Tadeusz CHUDECKI/ Artur PONTEK
WASYLJ: Leszek ZDUŃ/ Dariusz KORDEK / Dariusz TARASZKIEWICZ

Reżyseria: Dariusz Taraszkiewicz
Muzyka: Jacek Zamecki
Scenografia: Dorota Kalitowicz
Kostiumy: Donata Kozielewicz
Choreografia: Janja Lesar

Czas trwania: 1 godz. 45 min z przerwą.

Bilety do kupienia TUTAJ.

Wybierasz się na jakieś wydarzenie? Zrób zdjęcie, nagraj filmik i wyślij do naszej redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.