Co z wakacjami dla dzieci w czasach pandemii?

Region

Aktywny i bezpieczny odpoczynek dzieci od zajęć szkolnych będzie w tym roku dużym wyzwaniem nie tylko dla rodziców i opiekunów, ale także dla jednostek organizujących różne wyjazdy kolonijne, półkolonie lub warsztaty.

Ten rok jest dla nas wszystkich wyjątkowo trudny. Rodzice już od kilku miesięcy mierzą się z wyzwaniem organizowania opieki dla swoich pociech. Zamknięte szkoły i przedszkola, a co za tym idzie izolacja od innych rówieśników może mieć negatywne skutki w rozwoju i socjalizacji dzieci.  Przez ostatnie miesiące swój czas spędzali głównie tylko z dorosłymi, a spotkania z koleżankami i kolegami sprowadzały się głównie do video rozmów lub rozmów telefonicznych.

Już za kilka tygodni wakacje i idąca za nimi nadzieja, że może uda się spędzić czas w gronie rówieśników. Zagrać w piłkę, pobawić się w berka czy porozmawiać o swoich sprawach i sekretach. Aby wakacje nie były kolejnym czasem rozłąki, idealnym sposobem na stworzenie takich warunków jest wysłanie dziecka na obóz, kolonie czy też półkolonie.

W te wakacje  wypoczynek naszych dzieci może wyglądać inaczej niż zwykle. Przed jednostkami organizacyjnymi stoi wiele obostrzeń i środków bezpieczeństwa z myślą o uczestnikach.

Jak zatem będą wyglądały kolonie i półkolonie w te wakacje?

To przede wszystkim mniejsze grupy dzieci, dzięki czemu możliwe będzie zachowanie większego dystansu między nimi i kontrola ich bezpieczeństwa. Mniejsze grupy to także możliwość większego wpływu na przestrzeganie zasad higieny, co jest szczególnie ważne w obecnych czasach. Istotną rolę będzie odgrywać miejsce prowadzenia zajęć. Aktualnie, najbardziej atrakcyjne i najchętniej wybierane są obiekty z przestronnym zapleczem sportowo-rekreacyjnym i terenem zielonym do aktywności fizycznej. To duże wyzwanie i odpowiedzialność tym bardziej, że wysyłając teraz  dziecko na  wypoczynek, wielu rodziców ma dylemat czy decydować się na obóz wyjazdowy, a może jednak półkolonie?

Z doświadczenia wiemy, że także w przypadku półkolonii rodzice zapisując swoje dzieci na wypoczynek poza domem mają wiele wątpliwości, a w obecnych czasach jest ich więcej.

Do najczęstszych obaw i zadawanych pytań, należą:
– czy moje dziecko będzie przebywało w komfortowych i przede wszystkim bezpiecznych warunkach?
– czy zajęcia prowadzone są również na świeżym powietrzu?
– jakie kwalifikacje posiada kadra prowadząca zajęcia?
– czy moje dziecko nie będzie się nudzić?
– czy posiłki są zdrowe i zróżnicowane? Czy są przygotowywane na miejscu? Czy zapewniamy wyżywienie dla dzieci z alergią pokarmową ?
– jak wygląda dbałość o higienę i zapewnienie bezpieczeństwa higienicznego.

Obawy rodziców są w pełni zrozumiałe, dlatego przy wyborze organizatora koniecznie trzeba zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów:

WIARYGODNOŚĆ I ZAUFANIE, jak długo placówka zajmuje się organizacją półkolonii dla dzieci? Czy jest to miejsce, które wyróżnia wieloletnie doświadczenie?

MIEJSCE, gdzie prowadzone są zajęcia tj. czy są to bezpieczne obiekty z dużą przestrzenią do aktywności sportowej i rekreacyjnej oraz z terenem zielonym

KADRA, jakie posiada kwalifikacje i doświadczenie?

PROGRAM, czyli co będą robić dzieci? Czy łączy ze sobą elementy edukacyjne, poznawcze i zachęcające do aktywności sportowej?

POSIŁKI, czy dzieci jedzą zdrowo i w komfortowych warunkach?

SPEŁNIENIE WYMAGAŃ dla organizatorów wypoczynku tj. zgłoszenie do Kuratorium Oświaty, przejście kontroli SANEPID, dostęp do opieki medycznej.

Miejscem, które spełnia ww. warunki jest Ośrodek Medincus Active w Kajetanach i oferta półkolonii dla dzieci w wieku 5-7 oraz 8-13 lat.

AKTYWNE WAKACJE 2020 W OŚRODKU MEDINCUS ACTIVE to idealne miejsce na spędzenie wolnego czasu w czasie tegorocznych wakacji. Jako placówka z wieloletnim doświadczeniem w organizacji półkolonii (już od 13 lat) spełnia oczekiwania najbardziej wymagających uczestników i ich rodziców.

W prowadzeniu zajęć dla dzieci, od lat największą wartość mają dla nas: propagowanie aktywności fizycznej i zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom podczas wypoczynku.

Atrakcyjne obiekty sportowe i rekreacyjne oraz malowniczy krajobraz w otoczeniu przyrody i zwierząt to idealne miejsce do rozwijania swoich zainteresowań i poszukiwania pasji. Przez cały okres wiosenny przygotowywaliśmy tasz teren na przyjęcie dzieci w wakacje. Czekają na nich: bezpieczny oraz przestrzenny ogród i las, nowy, kolorowy plac zabaw, nowi mieszkańcy mini zoo oraz przyrodnicza ścieżka opisująca stałych bywalców  i mieszkańców naszego parku.

Na uwagę zasługuje również basen mieszczący się w Hotelu Park Kajetany***, który w okresie wakacji będzie tylko na wyłączność  naszych uczestników półkolonii. Nad zajęciami i bezpieczeństwem dzieci, w trakcie zajęć w strefie wodnej, czuwać będzie doświadczony ratownik, który koordynować będzie zajęcia wodne, dostosowane do umiejętności pływackich naszych podopiecznych.

W opiece nad dziećmi przykładamy także szczególną uwagę do kadry opiekuńczej i instruktorskiej. W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych, ich dobrą zabawę, a także komfort rodziców i opiekunów dbamy o jej kwalifikacje, doświadczenie, kreatywność i, co najważniejsze, dobry kontakt z dziećmi.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą programową dostępną na stronie medicinusactive.pl

Już teraz życzymy dzieciom, aby te wakacje były bezpiecznym czasem wytchnienia, pełne beztroskiej radości, zabawy, aktywności i kontaktu z rówieśnikami i nowych przyjaźni.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.