Co z torami rowerowymi w Milanówku?

Milanówek

Od 2018 r. milanowski urząd bezskutecznie próbuje znaleźć wykonawcę dla budowy dwóch torów rowerowych – pumtrack i dirt jump. Czy pomysł ma jeszcze szansę na realizację? Z takim pytaniem zwróciliśmy się do urzędu.

To pewne, że w tym roku tory nie powstaną. Jednak być może uda się w przyszłym. – W sprawie realizacji inwestycji budowy pumptracka i toru do dirt jumpu w Milanówku informuję, iż gmina jest w trakcie przygotowywania postępowania przetargowego na ww. inwestycję, tak aby w przyszłym roku doszła rzeczywiście do skutku. W projekcie budżetu na 2020 r. zostały zabezpieczone środki na realizację zadania – poinformował nas Tomasz Hajdus, kierownik Referatu Technicznej Obsługi Miasta w Milanówku.

Pumptracki powstały już między innymi w Brwinowie, Grodzisku Maz. czy Nadarzynie. Ten w Brwinowie kosztował 467 tys. zł. Natomiast Milanówek zamierzał przeznaczyć na to zadanie 250 tys. zł. A przypomnijmy, że dotyczy ono budowy nie jednego, a dwóch torów. Czy uda się dołożyć nieco więcej do tej kwoty? – Trudno odnieść się do przedstawionych cen ze względu na brak informacji co do zawartości projektu pumptracka w Brwinowie, a tym samym braku możliwości porównania zakresów, natomiast w uogólnieniu możemy domniemywać, że poruszamy się w podobnej wielkości cenowej – wyjaśnia Hajdus. – Nie mniej jednak gminie Milanówek bardzo zależy na powstaniu niniejszego pumptracka i toru do dirt jumpu ze względu na otrzymane dofinansowanie na realizację tej inwestycji, sukcesy międzynarodowe naszych młodych mieszkańców, propagowanie tychże sportów w Milanówku oraz możliwość zachęcenia młodzieży do uprawiania sportu na świeżym powietrzu – dodaje.

Dowiedzieliśmy się też, że projekt zostanie zrealizowany w niezmienionej formie, gdyż został on zaakceptowany przez organy zarządzające funduszami unijnymi.

Tory mają powstać na terenie sportowym przy ul. Turczynek. Inwestycja zakłada budowę toru rowerowego do dirty-jumpu o długości 80 m oraz toru pumptrack o długości 100 m.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Co z torami rowerowymi w Milanówku?”

  1. none pisze:

    Wszędzie teraz budują te pumptracki i inne tory. Może zamiast topić pieniądze w kolejny tego typu obiekt na stosunkowo niewielkiej powierzchni, lepiej byłoby je wydać na poprawę komunikacji pomiędzy miejscowościami? W ten sposób osoby, które chcą sobie poskakać na torze nadal mogłyby skakać (w sąsiedniej wsi/miejscowości po dojechaniu wygodną ścieżką), a inni mieliby przynajmniej ścieżkę do rekreacji?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły