Co z przebudową przystanku w Regułach?

Kolej

Warszawska Kolej Dojazdowa nie rezygnuje z planów przebudowy przystanku w Regułach. W najbliższym czasie przewoźnik ogłosi kolejny przetarg na wykonanie prac.

Przebudowę przystanku w Regułach WKD planuje od dawna. Przedsięwzięcie miało być zrealizowane już w 2018 r. Przeszkodą okazały się problemy z wyłonieniem firmy, która zajęłaby się wykonaniem prac. Oferty wykonawców były zbyt drogie lub nie było ich wcale.

Ostatni przetarg unieważniono na początku lutego tego roku, a kolejnego póki co nie ma. Zapytaliśmy więc przewoźnika, czy i kiedy można spodziewać się następnego podejścia to przebudowy przystanku. – W odniesieniu do przebudowy peronów w Regułach nie odkładamy tej inwestycji, w najbliższych tygodniach postępowanie przetargowe będzie powtórzone. Obecnie prowadzone są prace związane z aktualizacją niektórych dokumentów stanowiących załączniki do specyfikacji przedmiotu zamówienia – mówi nam Krzysztof Kulesza, rzecznik prasowy WKD.

Przedsięwzięcie będzie polegało na przeniesieniu peronu w nową lokalizację przed przejazdem kolejowym w ciągu ul. Regulskiej dla kierunku z Warszawy. Peron dla kierunku do Warszawy zostanie podwyższony do standardu obowiązującego na linii WKD.

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 9

9 odpowiedzi na “Co z przebudową przystanku w Regułach?”

 1. MAK pisze:

  „Standard obowiązujący na linii WKD”. Czy chodzi o niskie, wąskie zasikane przejścia (WKD Ochota), peron o takiej różnicy wysokości, że nie ma możliwości wejścia i wyjścia z wózkiem dziecięcym (lub inwalidzkim) (WKD W-wa Zachodnia), zmurszałe betony peronów, pokrzywione budy przystanków przypominające bazary z lat 90-tych (cała linia)?

  • MOP pisze:

   Pewnie tą czerwoną budę zwaną przystankiem też przeniosą w nową lokalizację. Zamiast kupić eleganckie wiaty od 6 lat prowadzą konkurs na koncepcję przystanków.

 2. as pisze:

  „Przedsięwzięcie będzie polegało na przeniesieniu peronu w nową lokalizację przed przejazdem kolejowym w ciągu ul. Regulskiej dla kierunku z Warszawy. Peron dla kierunku do Warszawy zostanie podwyższony do standardu obowiązującego na linii WKD.” – może jestem kompletnym ignorantem i nie znam się na tym, wybaczcie. Ale po co taka zmiana?

 3. GOŚĆ pisze:

  a co z Nową Wsią?!?!

 4. szwagier pisze:

  Panie rzecznik, powiedz pan lepiej kiedy w końcu będzie wspólny bilet do Pruszkowa i II strefa obejmie w WKD ten sam obszar co u innych przewoźników? Czy w tym dziesięcioleciu, dwudziestoleciu, stuleciu?

  • Wilku Starszy pisze:

   To zależy od samorządów, czy zgodzą się płacić ZTM za udział we Wspólnym Bilecie. Kierujesz pytanie pod zły adres, ciśnij włodarza swojej gminy.

 5. @WKD pisze:

  Zlikwidujcie te idiotyczne barierki, które utrudniają wejście na perony. Zróbcie coś dla pasażerów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły