Co z milanowską kładką?

Milanówek

Kiedy rozpocznie się remont kładki nad torami PKP w ciągu ul. Przejazd w Milanówku? Z tym pytaniem zgłosili się do nas mieszkańcy miasta-ogrodu, a my zadaliśmy je władzom Milanówka.

Przeprawa przez torowisko zamknięta została pod koniec ubiegłego roku decyzją Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. W kwietniu władze miasta otrzymały opinię i wytyczne w sprawie stanu technicznego przeprawy. Nakazano usunięcie nieprawidłowości i remont polegający w pierwszej kolejności na naprawie pomostu i stopni.

Kiedy prace ruszą? – Kładka za chwilę będzie piaskowana i malowana, czyli będzie realizowany pierwszy etap jej remontu. Potem niezwłocznie zostanie udostępniona mieszkańcom. Nie chcemy podawać konkretnej daty, bo data jest uzależniona od odbioru przez inspektora odbioru budowlanego. To cała procedura. Mówi ona o domniemaniu, czyli jeśli w ciągu 30 dni inspektor nie pojawi się na miejscu, to obiekt można otwierać bezwzględnie – mówi nam Piotr Iwicki, sekretarz miasta.

Prace powinny zakończyć się najpóźniej 30 września. Taką datę w swojej decyzji wskazał nadzór budowlany. Ale to nie koniec planowanej metamorfozy przeprawy w ciągu ul. Przejazd. – Remont kładki podzielono na etapy. W pierwszym to bieżące naprawy, piaskowanie uzupełnienie ubytków w stopniach. Drugi to kompleksowy remont, na który mamy dwa lata – dodaje Piotr Iwicki.

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “Co z milanowską kładką?”

 1. Brwinowianin pisze:

  w Brwinowie mamy jedno(2) przejścia przez tory, a kładkę planuje (obiecuje) burmistrz w kampanii przedwyborczej, a potem….jak już obejmuje urząd to temat jest wyciszany aż do kolejnych wyborów

 2. Alicja 51 pisze:

  Czeka,m na dalsze informacje w postępie prac z w/w kładką.

 3. Anonim pisze:

  Czy przy okazji wiadomo coś o kładce w Pruszkowie przy Majowej?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły