Co z lodowiskiem w Milanówku?

Milanówek

Wśród miejscowości, które co roku przygotowują dla swoich mieszkańców lodowisko, w większości trwają już przetargi na to zadanie, a nawet jak w przypadku Brwinowa – budowa ślizgawki. A co w tej sprawie słychać w Milanówku?

Sezon zimowy trudno sobie wyobrazić bez pojeżdżenia na łyżwach. Taką możliwość będą mieć w tym roku mieszkańcy Brwinowa (gdzie tafla już powstaje przy ul. Przejazd), mieszkańcy Grodziska (przy ul. Sportowej) oraz Pruszkowa (na dachu centrum handlowego Nowa Stacja przy ul. Sienkiewicza).

A co z Milanówkiem? Tu jak na razie nie rozpoczęto jeszcze formalnej procedury, czyli przetargu na budowę lodowiska. Uspokajamy jednak. Ślizgawka ma się pojawić, ale nieco później niż w okolicznych gminach. Władze miasta ogrodu analizują jeszcze czy lepszym rozwiązaniem będzie wynajęcie firmy zewnętrznej do dostarczenia, montażu i obsługi lodowiska, czy bardziej opłacalne jest kupienie własnego sprzętu i organizowanie lodowiska we własnym zakresie. – Lodowisko będzie na pewno. Prawdopodobnie ruszy pod koniec grudnia. Na razie rozważamy, który wariant będzie dla nas najlepszy – zaznacza Piotr Iwicki, sekretarz milanowskiego urzędu miasta.

Miejska ślizgawka ma się pojawić w tym samym miejscu, co w ubiegłym roku, czyli przy ul. Sportowej.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.