Co z budową na Armii Krajowej?

Pruszków

Na początku ubiegłego roku informowaliśmy naszych czytelników o planowanej przez TBS „Zieleń Miejska” budowie bloku przy ul. Armii Krajowej 46. Inwestycji nie rozpoczęto, pytamy więc czy plany pozostają aktualne.

Armii Krajowej 46 to działka położona naprzeciwko pałacyku Porcelitu, która obecnie służy jako parking. W lutym ubiegłego roku wydawało się, że budowa w tym miejscu może ruszyć jeszcze w IV kwartale 2017 r. – Jesteśmy na etapie przygotowania koncepcji przez biuro projektowe. Założenia są takie, że ma ona obejmować parking podziemny na całej powierzchni działki o powierzchni 1900 m. kw. To plac gdzie obecnie ludzie samowolnie parkują i gdzie stoi budynek po Pollenie. Zostanie on rozebrany. Zabudowa zakłada otwartą przestrzeń. Chcemy, aby ten nowy budynek nie zamykał przejścia między al. Armii Krajowej i ul. Kościelną. Ma być tam także patio, część oparta na filarach, według nowoczesnych standardów – mówił nam wówczas Zbigniew Piotrzkowski, prezes TBS „Zieleń Miejska”.

Od tamtego czasu na wspomnianym terenie nie zmieniło się nic. Nadal służy on jako parking. Czy to znaczy, że TBS porzucił swoje plany? – Jesteśmy w trakcie uzyskiwania pozwoleń na budowę. Chcielibyśmy prace rozbiórkowo-budowlane rozpocząć w II kwartale tego roku – zapewnia prezes Piotrzkowski.

Budynek będzie miał trzy kondygnacje i czwartą, niepełną. W bloku przewidziano garaż podziemny, lokale usługowe i biurowe na parterze. Zachowane zostanie przejście do ulicy Kościelnej. – Przewidujemy zachowanie na tym terenie otwartości przestrzennej. Nie będzie to ścisła zabudowa – zaznacza prezes „Zieleni Miejskiej”.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.