Co od Kolei Mazowieckich na aukcjach WOŚP?

Inf. Prasowa / Region

Koleje Mazowieckie wspierają cel 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na tegorocznych aukcjach można wylicytować m.in. szkolenie na symulatorze pojazdu kolejowego FLIRT, przejazd w kabinie maszynisty wybranego pociągu, dzień w dyspozyturze, zwiedzanie myjni taboru kolejowego, a także np. zestaw kalendarzy na 2021 rok.

Coroczne Finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to akcja pozyskiwania środków na wsparcie polskiej medycyny. Efektem 29. Finału WOŚP będzie zakup najnowocześniejszych i bardzo specjalistycznych urządzeń wykorzystywanych w laryngologii dziecięcej. Jednym ze sposobów wsparcia celu są licytacje dostępne pod adresem: https://aukcje.wosp.org.pl/. Wśród tysięcy wyjątkowych przedmiotów (ich ilość zwiększa się każdego dnia), które można wylicytować są także niespodzianki od Kolei Mazowieckich:

SZKOLENIE NA SYMULATORZE POJAZDU FLIRT dostępne tutaj

Chcesz poprowadzić pociąg? Nic prostszego. Wylicytuj dwugodzinne szkolenie na symulatorze pojazdu FLIRT. Symulator, dzięki zastosowaniu nowoczesnej platformy ruchowej odzwierciedla jazdę rzeczywistym pojazdem kolejowym. Jakość wyświetlanego obrazu, widzianego przez szybę czołową i szyby boczne jest w formacie 4K UltraHD, a nowoczesny silnik graficzny Unity, sprawia, że poziom odzwierciedlenia linii kolejowych jest bardzo wysoki.

PRZEJAZD W KABINIE MASZYNISTY POCIĄGIEM KM dostępny tutaj

Zwycięzca licytacji będzie mógł zasiąść obok maszynisty w kabinie lokomotywy, wagonu

sterowniczego lub jednego z elektrycznych zespołów trakcyjnych: Elfa, Flirta, Impulsa, bądź

różnych typów EN57 i razem z nim przejechać na wybranym odcinku dowolnej trasy. Koleje

Mazowieckie uruchamiają blisko 800 połączeń w dobie, więc jest w czym wybierać.

DZIEŃ W DYSPOZYTURZE KOLEI MAZOWIECKICH dostępny tutaj

Zwycięzca licytacji będzie mógł wejść do pomieszczenia operacyjnego Dyspozytury Kolei

Mazowieckich i poznać sekrety pracy dyspozytorów. Ponadto wraz z kierownikiem Dyspozytury weźmie udział w odprawie z naczelnikiem Dyspozytury Polskich Linii Kolejowych w sprawie bieżącej organizacji ruchu kolejowego. Na koniec tego pełnego wrażeń dnia, uczestnik otrzyma certyfikat, a kierownik Dyspozytury zaprosi go na typowy, roboczy lunch. Zobaczcie relację z wizyty wylicytowanej w ubiegłym roku: https://youtu.be/o10L8lMiUvI

DZIEŃ W SEKCJI NAPRAW I EKSPLOATACJI TABORU WARSZAWA GROCHÓW dostępny tutaj

Zwycięzca aukcji będzie miał niepowtarzalną okazję zwiedzić największe zaplecze techniczne Kolei Mazowieckich, czyli Sekcję Grochów. Z blisko 800 pociągów uruchamianych w dobie przez KM, z Sekcji Napraw i Eksploatacji Taboru Warszawa Grochów wyrusza każdego dnia około 100. Zwycięzca aukcji będzie mógł zobaczyć „od kuchni” pracę przy trwających całą dobę przeglądach i naprawach oraz zapoznać się z typami eksploatowanych na Grochowie pojazdów.

DZIEŃ W MYJNI TABORU W SEKCJI NAPRAW I EKSPLOATACJI TABORU W TŁUSZCZU dostępny tutaj

Zwycięzca aukcji będzie miał okazję zwiedzić ekologiczną i jedną z najnowocześniejszych myjni taboru w Europie. Otwarta w 2015 roku myjnia oprócz hali, w której myte są pojazdy, posiada niezbędną infrastrukturę techniczną, wraz z zapleczem socjalno-gospodarczym. Zwycięzca aukcji będzie uczestniczył w myciu jednego z pojazdów, zwiedzi także jedno z czterech zapleczy technicznych KM, czyli Sekcję Napraw i Eksploatacji Taboru w Tłuszczu.

ZESTAW KALENDARZY NA 2021 ROK dostępny tutaj

Zestaw składa się z trójdzielnego kalendarza ściennego, kalendarza piórnikowego oraz kalendarza książkowego. W kalendarzach znalazły się zdjęcia pociągów uruchamianych przez KM.

PORCELANOWY ZESTAW OKOLICZNOŚCIOWY KM dostępny tutaj

Nie wyobrażasz sobie poranka bez filiżanki mocnej kawy, a może popołudnia bez kubka czarnej herbaty? Do tego kochasz kolej i polskie marki? Ta aukcja jest dla Ciebie. Filiżanka i kubek wyprodukowana została z okazji 15-lecia spółki „Koleje Mazowieckie – KM” przez Ćmielów Design Studio, najnowszą markę polskich fabryk „Chodzież” i „Ćmielów”. Na białej porcelanie naniesiono srebrne logo Kolei Mazowieckich.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.