Co dalej ze strajkiem nauczycieli?

Region

Wtorek to gorący poświąteczny dzień nie tylko dla strajkujących nauczycieli, ale też dla rodziców, którzy zastanawiają się czy od środy ich dzieci będą mieć w szkołach lekcje. Decyzję kontynuacji lub zmianie formuły protestu podejmie dziś Prezydium Zarządu Głównego ZNP.

Strajk trwa od 8 kwietnia i poważnie zakłócił normalne funkcjonowanie szkół. Nauczyciele przystąpili do niego masowo, także w naszym regionie. Większość szkół została zamknięta, a samorządy stanęły przez wyzwaniem, jakim jest zapewnienie opieki tym uczniom, których rodzice nie zrobili tego na własną rękę.

Dalsza kontynuacja protestu zależy przede wszystkim od tego, czy uda się zawrzeć porozumienie władz głównych Związku Nauczycielstwa Polskiego z rządem. Na to jednak nie ma wielkiej szansy, przynajmniej na razie. O tym, co w tej sytuacji robić, zdecyduje dziś Prezydium Zarządu Głównego ZNP, które rozpocznie obrady zaraz po pikiecie zapowiedzianej na godz. 11.00 przez siedzibą Ministerstwa Edukacji Narodowej.

A jak sytuacja wygląda w naszym regionie? – Prezydium podejmie decyzję, która zostanie przekazana mediom, ale z mojej wiedzy wynika, że strajk raczej będzie kontynuowany – mówi nam Andrzej Jędrzejewski-Jędrzejak, prezes okręgu ZNP w Pruszkowie.

Na rozwój sytuacji z niepokojem czekają urzędnicy z Grodziska. – Nie mamy jeszcze informacji czy coś się zmieniło, czy nauczyciele będą strajkować w takiej liczbie jak do tej pory. Dyrektorzy rozważają możliwość zapewnienia opieki dzieciom przez nauczycieli, którzy nie przystąpili do protestu, szukamy też innych rozwiązań. Na razie jednak nie wiemy jak sytuacja będzie wyglądać jutro – zaznacza Ewa Burzyk, dyrektor grodziskiego biura oświaty.

Kluczowa dla funkcjonowania placówek będzie dzisiejsza decyzja władz ZNP. Z pytaniami o to, w jaki sposób od środy będą funkcjonować poszczególne placówki rodzice mogą zgłaszać się bezpośrednio do ich dyrekcji lub do wydziałów oświaty w swojej gminie.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 63

63 odpowiedzi na “Co dalej ze strajkiem nauczycieli?”

 1. Erk pisze:

  Obłuda nauczycieli poraża przerwali straj i wrócili na długi wolny majowy weekend do pracy. Finalnie nie pracują 3 tygodnie ktoś tak ma.
  2-a nie pracuje 3 tygodnie .
  Dziadostwo i tyle.

 2. narodowysocjalizm pisze:

  zycze wam zebyscie musieli plaicc i zeby szkoly byly tylko prywatne wy tepe uje

 3. Waszek pisze:

  Ci co strajkowali juz chodza do dyrektorow czy zaplaci za caly miesiac. Sprawdzcie na fejsbukach nauczycieli ktorzy ucza wasze dzieci. Podlosc,zenada juz nie walcza o godnosc?

 4. OTUA pisze:

  Ja tam nie posyłam dziecka do szkoły dopóki sztandar socjalistycznego związku nauczycielstwa polskiego tam nad wejściem łopoce. A nie wierzycie to zobaczcie w 6-stce.

 5. Prawda pisze:

  W koncu ci krętacze i nieudacznicy zwani nauczycielami się poddali i przestali strajkować. Wygrali rodzice pokonali nauczycieli, którzy wykorzystywali dzieci jako zakładników. Rodzice apeluje do was. Nie poddawajmy się szalonym nauczycielom. Naciskajmy na nauczycieli o szacunek do naszych dzieci i ich edukacji.

 6. Mr. Who pisze:

  Strajk zawieszony od soboty. Zwycięstwo rodziców i Rządu. Zwycięstwo Polski nad lewactwem.

  • borsuk pisze:

   nie ma się z czego cieszyć nie wysylamy do tych strajkujących szkół naszych pociech teraz niech Broniarz chodzi i się kaja za tą sytuację,moje dzieci mają już wakacje na życzenie szkoly

 7. Mirosław katolik pisze:

  Kilofy i łopaty czekają na nauczycieli. Jako górnicy więcej zarobią. Załatwmy im taką możliwość. Poczują co prawdziwa praca, a nie lenistwo.

 8. Marcia pisze:

  Jak ktoś nie potrafi pracować jak nauczyciele, to tylko strajkuje. Buraki

 9. Krzysztof pisze:

  Nauczyciele zostali wciągnięci w grę polityczną panów Schetyny i Broniarza.Źle się stało.
  Stracili mój szacunek.
  Teraz przy każdej okazji im to wypomnę i będę żądał faktur za korepetycje.
  Niestety nauczyciele nie potrafią uczyć tak by tych korepetycji nie trzeba było brać.
  Są po prostu mierni.

 10. Adam pisze:

  Brawo nauczyciele! – życzę Wam wytrwałości. Sam mam dziecko w wieku szkolnym i mimo to macie z mojej strony 100% poparcia.

 11. Milena mama pisze:

  W Grodzisku wystarczy aby burmistrz kazał swoim ludziom przestać strajkować i by było po sprawie. Widać polityka ważniejsza niż dzieci!

 12. polka pisze:

  Przykład szkola podstawowa nr 9 w Pruszkowie. Pani wychowawczyni dzwoni do rodziców z informacją że wycieczka 3-dniowa się odbędzie więc ona strajk zawiesza i pojedzie z naszymi dziećmi na tą wycieczkę a wracając z niej znowu strajkuje,rodzice dzieci opłacili po 400 zł wycieczki więc może ona przerwać strajk na te 3 dni by móc od strajku odpocząć hipokryzja paranoja i wszystko razem wzięte! Spotkanie w sprawie wycieczki dla rodziców w szkole która nadal strajkuje i nie wykonuje swych obowiązków związanych z edukacją dnia 25.04 o godz. 17.30,znowu hipokryzja i paranoja! ŻYGAĆ SIĘ CHCE NA TĄ SZKOŁĘ !!!DZIECI tej szkole nie są najwyraźniej potrzebne tylko dla własnych rozrywek nauczycielskich!

 13. Prawda pisze:

  Jak czytam te komentarze to widzę roszczeniowe społeczeństwo, ogarnięte chęcią zemsty – obraz taki szkoły to nie wina nauczycieli, a państwa polskiego! Dziś oświata leży – przeładowany program nauczania to nie wina nauczycieli tylko minister Zalweskiej, „leniwi” nauczyciele to efekt niskiego finansowania jak są dobre pieniądze to i dobra praca, narkotyki w szkole to wina policji to kolejne państwowe ” nieroby”, a gdzie jest służba ” leniwa” socjalna, która sprawuje opiekę nad patologicznymi rodzinami i te narkotyzujace niedouczone dzieci mają przecież „leniwych” rodziców, którzy każą chować obcym ludziom swoje ” leniwe” dzieci, jak popłyniemy dalej to jeszcze mamy leniwych sędziów i służbę zdrowia i urzędników ogólnej maści. Ludzie taki mem widziałem i daje do myślenia – wkurza Cię strajk nauczycieli, masz go już dość poslij dziecko do szkoły prywatnej tam uczą, nie strajkuja – nie stać Cię rodzicu? Zmień pracę, zajęcie na lepiej płatne😁.

  • Leoś pisze:

   Państwo to też i Ty.

   • Prawda pisze:

    Skąd ten wniosek?? Pomyliłeś społeczeństwo z państwem. Państwo stanowi władza i jej podległe służby, terytorium zajrzyj trochę do książek nim zaczniesz pisać te mądrości…

    • Leoś pisze:

     Przeczytałem. Podtrzymuję. Jako ludność jesteś elementem Państwa.
     Mądrzejszy od Ciebie prawdopodobnie nigdy nie będę, jakoś sobie z tym poradzę.

  • dron pisze:

   Niestety to, co się dziś dzieje to wina prawie wyłącznie „nauczycielskiej zarazy”, która nazywa się „lewactwo+postępactwo”, w skrócie lewopostępactwo. Zjawisko to wisi nad Polską od lat 30-tych, kiedy to powstał nie wiedzieć po co tak zwany komunistyczny „związek nauczycielstwa polskiego” z niejaką wandą wasilewską na czele, renegatką, osobą jak najbardziej niepotrzebną Polsce i polskiej młodzieży. Winą obecnego rządu zaś jest, że przez przeszło 2 tygodnie nie został zwolniony żaden nauczyciel i nauczycielka – nie za to, że strajkują, tylko za to, że robią to w tak bezczelny sposób kładąc, jak to zawsze robi komuna los innych na szalę zaszkodzenia innym, dokuczenia im czy wręcz zniszczenia komuś życia (uczniowie, maturzyści, rodzice)po to, żeby zaspokoić swoje zachcianki kosztem innych, „dowartościować się” w ten swoisty sposób.

   • polka pisze:

    zwolnić nauczycieli i zatrudnić takich którzy kochają swą pracę i są odpowiedzialni za nasze dzieci

   • Nauczyciel pisze:

    Wiekszej ilości jadu wysączyć nie dałeś rady? A pomyślałeś może kiedyś o tym, że nauczyciele też mają dzieci, które chcą jeść, chodzić na zajęcia poza lekcyjne i mieć szansę na lepsze jutro, a ich rodziców na to nie stać? I nie każ nikomu pracy zmieniać bo to żaden argument. Prawda jest taka, że Rząd wszystko wiedzący nie spodziewał się takiego oporu tej grupy i cierpią na tym głównie obywatele tj. rodzice , a mateuszek klamczuszek ma to gdzieś pisze ustawy na kolanie żeby pokazać wszystkim jaki z niego dobry gospodarz. O strajku wiadomo od 40 dni i co? Jest na wszystko tylko nie dla edukacji bo po co mają ludzie być oczytani i mieć swoje zdanie?!

    • Leoś pisze:

     Pokaż PIT 11 zobaczymy ile to jest mało. Jeżeli jesteś Nauczycielem strajkującym to zostałe§ wmanewrowany w układ polityczny niestety. Kiedyś Nauczyciel był szanowany, teraz jest coraz bardziej znienawidzony. A może zakończcie teror uczniów i rodziców, popracujcie normalnie. W ramach protestu zorganizujcie się w sobotę lub w niedziele przed Sejmem, pokażcie jaka w Was siła.

     • Nauczyciel pisze:

      1960 zl netto czy to dużo za opiekę nad skarbami rodziców.

  • borsuk pisze:

   to my podatnicy mówimy dziecko ma prawo uczyć się w szkole w której uczą nauczyciele nie strajkują, bo płacimy w tym kraju podatki więc wymagamy traktowania należycie naszych pociech a nie wykorzystywania do własnych celów politycznych!Nie chcesz uczyć w państwowej szkole to zmięń na prywatną tam strajkować bedziesz??? hahaha….

 14. Ola pisze:

  Niech dadza swiadectwa dzieciom i niech strakuja

  • Nauczyciel pisze:

   A Ty od września do prywatnej poślesz bo czemu by mieli przestać strajkować. Twoje podatki co miały iść na edukacje dadzą rydzykowi i super 🙂

   • Zed pisze:

    Bardzo ryzykowna sugestia ale gdy zostanie wprowadzony bon oświatowy to rodzice będą mieć swobodny wybór i finansowanie szkół będzie w ich gestii. Niektórzy pewnie zdecydują się i na taką toruńską formę edukacji.

    • Prawda pisze:

     Zobaczysz bon jak szpitale te pieniądze co idą za pacjentem😁 rozbawiłes mnie.

     • Zed pisze:

      Nie kompromituj się Nie wiesz oczym piszesz. Taki sytem jak w sluzbie zdrowia teraz też jest w oświacie. Bon to zupełnie inna sprawa

   • polka pisze:

    Co Rydzyk tępaku zabierze twoje 17 mld zł od skarbu państwa by starczylo na wasze podwyżki po 1000 zł dla każdego.Nauczycielem to chyba byłem bo pisząc takie bzdury można odnieść wrażenie że skończyłeś co najwyżej szkołę podstawową i to eksternistycznie

 15. Jan pisze:

  Ciekawe czy w wakacje tez będą sumiennie siedzieć w szkołach w oczywiście w komplecie, twardo strajkować 😉 Chyba wolę żeby rząd zapłacił nawet z kieszeni podatnika, a nie funduszy unijnych za ekologicznie hodowaną krowę i świnkę. Pamiętając moje szkolne czasy sprzed prawie 20 lat, to ze szkoły wyniosłem tyle wiedzy, że jeść musi każdy i każdy kto chciał dostać się na dobre studia płacił dużo za korepetycje i kursy językowe oraz przygotowawcze. Więc to takie dwa pewniki jedzenie i korepetycje, plus podatki, choć pewnie wielu korepetytorów moich i kolegów o tym nie pamiętała(paragonu/faktury nigdy nie dostałem, niektórzy za to dostawali po korkach lepsze oceny u ich korepetytorów więc się nie obrażali).
  Pragnę przypomnieć iż w naszych lokalnych władzach mamy również pracowników oświaty, którzy muszą składać oświadczenia majątkowe z wyszczególnieniem miejsc uzyskania przychodu 😀

 16. Precz z nierobami pisze:

  W dwojce bardzo niski poziom, niewielu wogóle się chce chcieć. Jaka praca taka płaca nieroby z prlowskimi przywilejami

 17. Stefan pisze:

  Podobno nowo budowana SP 10 ma być prywatną szkołą z udziałem miasta. Dzieci mają być nauczone na minimum 4,5
  Za 8 lat ma tam też powstać Liceum z maturą międzynarodową.
  Tylko że …. szkołę budują Ukraińcy, podobno też nauczyciele mają być z Ukrainy. Mają też tylko przyjmować ukraińskie dzieci.

 18. Agata pisze:

  Niech zabierają swoje szklanki i niech sobie w domu strajkują. Kto noe strajkuje niech dzieci naucza, za to dostanie wynagrodzenie.

 19. Wilku Starszy pisze:

  Kurla nauczyciele, to wsiowe ludki powinny się wziąć do pracy. Ja pracuję ciężko po 8 godzin, to i oni mogliby. Lenie, obiboki i nieroby.

  • Prawda pisze:

   A kto Cie nauczył pisać, czytać, liczyć no i zawodu?? Pewnie znalazłeś to w Swojej pieluszce – wszystkie mądrości i umiejętności życia wyjąłeś z pieluchy. Człowieku zapomniałeś już, że właśnie nauczyciele, szkoła dała Ci podstawy tego z czego korzystasz w życiu. Bez nich chodził byś po świecie i kopał kamień na ulicy i jeszcze nie wiedział czemu się toczy. Wsiowe ludki to piszą takie właśnie komentarze, szkoda mi Twoich dzieci jeśli je masz lub mieć będziesz bo dzięki tym wsiowym ludkom przyszłe pokolenia będą mogły może pracować lżej, albo w ogóle pracować bo będą miały zawód. Społeczeństwo nie rozumie, bez szkoły i nauczycieli jacy oni by nie byli ten system, w którym się poruszamy runąłby na przestrzeni kilku lat.

   • skwara pisze:

    Społeczeństwo to jakieś określenie – bzdet. Nie ma społeczeństwa, jest Naród.

   • Wilku Starszy pisze:

    Akurat rodzice nauczyli pisać i czytać. Nauczyciel tylko sprawdzał tą wiedzę i oceniał. To rodzic, a nie nauczyciel odrabiał ze mną lekcje. Przestań chwalić tych, którzy nic nie robią. Żyją jak księżniczki i książęta, a narzekają na małe pensje. To jest skandal! Wsiowym ludkiem to możesz być ty. Każdą ciemnotę ci media wcisną i wierzysz.

 20. Leoś pisze:

  Nareszcie coś mądrego zaczeliście pisać.
  W prywatnych że można niby wykształcić, a państwowych tylko faja i kawka. Oczywiście nie wszyscy, ale duża większość nauczycieli to obiboki.

 21. Zniesmaczona pisze:

  Niestety muszę się zgodzić z Borsukiem. Jak w każdym zawodzie są osoby dobrze wykonujące swoją pracę jak i te, które odbębniają godziny. Tych pierwszych jest może 10%. Wiele razy każde z moich trojga dzieci mówiło, że nauczyciele ich nie szanują bo uważają, że to nauczyciel jest w szkole najważniejszy (słowa nauczyciela). W mojej opinii jednak uczeń. Prawa ucznia prawie zawsze są łamane. Problem jest taki, że nauczyciele myślą tylko o swoich prawach, całkowicie zapominając o swoich podopiecznych. Mówią o bardzo niskich zarobkach, przedstawiając „paski” pensji stażystów, którzy w każdym zawodzie mają kiepsko (nawet prawnicy na stażu zarabiają grosze). Na propozycję podwyżki o 250 zł w zamian za 2 godziny lekcyjne więcej w tygodniu (166 zł za godzinę zegarową), protestujący prychają z pogardą. W większości „dobrych” szkół średnich, jeśli chcesz nadążyć za materiałem prezentowanym z prędkością karabinu maszynowego, musisz brać korepetycje z rozszerzonych przedmiotów (nawet zdolni uczniowie, którzy w gimnazjum mieli same szóstki). Moje dziecko ma w ósmej klasie same szóstki z przedmiotów ścisłych. Jeśli myślicie, że to dzięki nauczycielom, to się grubo mylicie. Od 4 lat w każdym tygodniu po kilka godziny siedzi ze swoim tatą nad matematyką, bo na lekcjach nie ogarniało podstaw, których mu nie wytłumaczono. To jest 800 godzin ukradzionych naszej rodzinie na rozrywkę, zabawę, hobby, których nauczyciele nie poświęcili mojemu dziecku. Niestety to jest wina wyłącznie nauczycieli, którym się nie chce. Śmiać mi się też chce widząc poparcie „gwiazd”, posyłających swoje dzieci do prywatnych szkół, w których nauczyciele nie mogą strajkować, bo nie podlegają karcie nauczyciela. Dziwię się, że ludzie dają się omamić tej propagandzie.

  • Jadwiga pisze:

   dobrze mówisz, ten strajk ich to kpina. Nie myślą o dzieciach. Jeśli im tak źle finansowo niech idą do pracy u prywaciarza, tam będą zasuwać jak w zegarku.

   • Nauczyciel pisze:

    No i pójdą pracować gdzieś indziej, zacznie się od językowców, informatyków, nauczycieli matematyki i zawodowych przedmiotów, a Twoje dzieci będą się uczyć w 35 osobowych klasach na 2 zmiany – będziesz buliła jeszcze więcej za korepetycje bo zostaną najgorsi najmniej zaangażowani lub tacy co mają po 60 lat i jedną nogą są na emeryturze – nie wierzysz spójrz co się dzieje z pielęgniarkami. Jak w zegarku nauczyciele już pracują – u prywaciarza wychodzisz z roboty i jesteś wolnym człowiekiem, po pracy przy tablicy nauczyciel idzie do domu i sprawdza sprawdziany, przygotowuje lekcje i do tego kolejne sprawdziany, wycieczki które są udręką bo trzeba mieć oczy dookoła głowy i jest się odpowiedzialnym za każde dziecko i do tego trzeba jeszcze poświęcić te 2 miesięczne wakacje, na przyjęcie dzieci do szkoły, przygotować egzaminy, poprawki i nowy rok szkolny. Takie to lenie w tych szkołach!!! Do tego nauczyciel musi w domu korzystać, ze swojego komputera, internetu, telefonu, drukarki, atramentu i papieru bo szkoła nic nie ma – nawet koszulek do zabezpieczenia materiałów dydaktycznych. I to wszystko za 2000zł więc nie wypalaj tu z prywaciarzem bo u niego nawet wodę dostajesz jak jest gorące lato.

    • jadwiga pisze:

     2000 zł ? To kartki ze złota drukujesz nauczycielu obiboku ? Papier jest w szkole dostępny i ksero. Wiedza na poziomie średnim i podstawowym nie wymaga by sprawdzać sprawdziany w domu w późnych godzinach. Zdążysz jeszcze w szkole sprawdzić. to kilka minut. Tak ciężko sprawdzić na 30 kartkach ile jest 2+2 ? Wycieczki macie opłacane przez rodziców. Odpowiedzialnoścć est za dzieci, ale tylko głupek nie potrafi upilnować dzieci. Jak podoba ci się u prywaciarza, to nie strajkuj. idź do niego do pracy. Będziesz musiał wyrobić normy i zdechnięty będziesz po pracy. Napracujesz się jak człowiek to możemy porozmawiać. Licząc ferie i świeta, to jeszcze nauczyciele mają 3 miesiące ponad wakacji. Każdy tak chciałby. U prywaciarza już byś poleciał.

  • Młody pisze:

   Moja mama jest nauczycielką. Nie strajkuje, bo od początku twierdzi, że to strajk polityczny i nie będzie brała w tym udziału. Ale powiedziała mi o ile jej SPADNIE pensja po tej „podwyżce” o 250 zł. Te słynne 90 minut to 2 godziny w tygodniu, razy średnio w miesiącu 4,2 tygodnia, czyli 8,4 godziny. 250zł/8,4 godziny to 29,76zł brutto. Czyli każda z tych dodanych godzin odbywać się będzie za taką stawkę. A tymczasem z paska mamy wynika (nauczyciel dyplomowany, ponad 20 lat stażu) że stawka godzinowa brutto to 44zł. Czyli te dodane godziny będą opłacane niżej o 32%. W dodatku ilość etatów spadnie ogółem o około 10% i tylu nauczycieli będzie musiało szukać sobie pracy. A wielu już łata etaty łapiąc godziny w kilku szkołach. A w każdej jest rada pedagogiczna, zebrania i sprawozdawczość ODDZIELNIE. Także mama powiedziała, że taki będzie ostatecznie efekt tego politycznego strajku.

  • takkk pisze:

   Tak jest prawda a to co się teraz dzieje to czysta polityka to juz nie strajk a wiece poparcia dla partii z jednej strony PO z kalicją a z drugiej PIS.

 22. Anonim pisze:

  Szkoła trójka to sami nauczyciele którzy nie przestrzegają przepisów wyjścia ewakuacyjne pozamykane wbrew przepisami narkotyki w szkole nie podane do opinii publicznej wystarczy poprosić policję ile razy interweniowała nie wypuszczają dzieci na przerwach na boisko trzeba powiadomić kuratorium i niech gazeta się tym zajmie

  • Helmut pisze:

   W trójce jest plaga palaczy gimnazjalistów. Ni z tym nauczyciele nie robią. Wychować nie potrafią. To po co oni są ? Po co taki nijaki dyrektor też. Co naszym dzieciom nie zapewnia edukacji, a pozwala na rozwój zjawisk patologicznych w szkole.

   • Helmut ten od krowy pisze:

    Po wypowiedzi widać że wiedza ciężko wchodziła do głowy. Może sam byś się wziął za wychowywanie. Nauczyciele mądra głowo to są od nauczania i co najwyżej mogą wspomagać rodziców …ynteligencie.

    • lak pisze:

     Nie zawracaj pity. Nie mów nikomu, co ma robić. Nauczyciel jest od nauczania i wychowywania, a przede wszystkim od dawania DOBREGO PRZYKŁADU młodzieży, a nie od rozrabiania.

    • Helmut pisze:

     Lak dobrze mówi. Większość dzieciństwa spędza się w szkole i to nauczyciele wychowują

 23. borsuk pisze:

  Niech strajkują nadal ja dziecka na Mostową nie posyłam wywiozłem daleko 300 km do rodziny by móc spokojnie pracować więc teraz mam ich postanowienia w głębokim poważaniu.Do końca roku dzieci moje do tej szkoły chodzić nie będą sami sobie na to zasłużyli chyba że cała kadra odpowiedzialna tej placówce zostanie zwolniona i wymieniona na prawdziwie dzieciom przychylnych nauczycieli

  • zubek pisze:

   Brawo. I tak powinni zrobić wszyscy rodzice. Niech szkoły będą puste, nawet jak nauczycielskie obiboki zdecydują się łaskawie na powrót do wykonywanej pracy. Niech siedzą sami w pustych klasach dotąd, aż władze samorządowe zdecydują o rozwiązaniu szkół i nowym naborze kadry nauczycielskiej z prawdziwego zdarzenia – z kwalifikacjami i odpowiednim podejściem do młodzieży. Też nie puszczę mojej trójki dzieci do szkoły. Za dużo Nas – Rodziców kosztują fanaberie tej garstki nieudaczników, czyli tak zwanych „nauczycieli”.

  • hamara pisze:

   Popieram, też swoich dzieci nie puszczę do końca roku do szkoły.

   • Prawda pisze:

    No i przyjdzie pismo z mopsu i zamienią 500+ na bony bo dziecko nie realizuje obowiązku szkolnego. Ludzie komu robicie łaskę , nauczycielom czy Swoim dzieciom to, że Twoje dziecko nie będzie chodziło do szkoły to jego strata, żadnego nauczyciela, czy ono będzie czy nie będzie jak nauczyciel przestanie strajkować wpisze do dziennika nieobecność i mu zapłacą. Chyba te komentarze piszą dzieci nie dorośli!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły