Co dalej z budową przedszkola przy Okrężnej?

Grodzisk Maz.

Temat planowanej budowy żłobka i przedszkola przy ul. Okrężnej w Grodzisku Mazowieckim ucichł. Co dzieje się z tą inwestycją?

Na początku ubiegłego roku władze Grodziska Mazowieckiego rozpoczęły poszukiwania firmy, która miałaby przygotować projekt nowego żłobka i przedszkola. Projekty miały być gotowe w ciągu 240 dni od momentu podpisania umowy, czyli do końca 2018 r. Projektant złożył jednak wniosek o wydłużenie czasu realizacji zadania.

Jak sytuacja wygląda dziś? Okazuje się, że władze Grodziska Mazowieckiego przygotowują się do realizacji zadania. – Śledzimy rekrutację do przedszkoli. Wiele wskazuje na to, że zostaną nam jeszcze wolne miejsca, a to oznacza, że z budową nowej placówki nie musimy się spieszyć – mówi nam Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska Mazowieckiego.

Czy to oznacza, że pomysł budowy żłobka i przedszkola trafił do szuflady? Okazuje się, że nie. – Kompletujemy dokumentację przetargową. Przetarg ogłosimy w tym roku. Nie rezygnujemy z tego zadania – zaznacza Benedykciński.

Zgodnie z założeniami w budynku który ma powstać przy ul. Okrężnej znajdzie się 50 miejsc dla dzieci w wieku żłobkowym i 250 miejsc dla przedszkolaków. Żłobek znajdzie się na parterze budynku. Obok znajdą się m.in. szatnie, pomieszczenie na wózki, sześć sal edukacyjnych z pomieszczeniami pomocniczymi i toaletami. W centralnej części parteru znajdzie się sala wielofunkcyjna.

Na piętrze ulokowane będzie przedszkole. Na tej kondygnacji znajdą się pomieszczenia dydaktyczne oraz administracyjne.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.