Cmentarni złodzieje złapani w Komorowie

Komorów

Policjanci z Michałowic zatrzymali 43-mężczyznę i 36-letnią kobietę, którzy okradali groby na cmentarzu w Komorowie.

Informacje o ginących z cmentarza wiązankach i figurkach pojawiały się od pewnego czasu. – Do dzielnicowego z Komorowa zaczęły docierać informacje o kradzieżach wiązanek, kompozycji kwiatowych i figurek z nagrobków znajdujących się na cmentarzu. Dzielnicowy  zajął się sprawą, zbierał informacje i obserwował cmentarz. Ustalenia jakich dokonał pozwoliły na wytypowanie i zatrzymanie pary podejrzanej o ten proceder. Kiedy policjanci zjawili się w miejscu ich zamieszkania ujawnili wiązanki oraz figurki, których pochodzenia zatrzymani nie potrafili wyjaśnić – informuje podkom. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Z ustaleń policjantów wynika, że w okresie wakacyjnym złodzieje kilkukrotnie okradali mogiły. Mężczyzna i kobieta usłyszeli zarzuty grabieży z nagrobków, za które kodeks karny przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zabezpieczyli skradzione przedmioty. Ich właściciele i inne pokrzywdzone w tej sprawie osoby mogą zgłaszać się do komisariatu w Michałowicach.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 7

7 odpowiedzi na “Cmentarni złodzieje złapani w Komorowie”

 1. xyz pisze:

  a myslalem ze zlapali ciociunie izunie

 2. Cmentarza pisze:

  Nie ma Cmentarza w Komorowie!
  Cmentarza znajduje się w Granicy!

 3. Dr.Huckenbush pisze:

  Wystarczy się przejść na okoliczne punkty skupu złomu, żeby zobaczyć co tam jest. nikt by nie kradł elementów z grobu, gdyby nie miał potem co z tym zrobić. Jeśli chodzi o kładzenie wiązanek na grobie, to coraz więcej osób od tego odchodzi – bo są brzydkie najczęściej, drogie i często kradzione. Zapalam znicz. Jeśli ktoś potem odkupi znicz nadpalony od złodzieja, to jego sprawa.

 4. Anonim pisze:

  Mnie zastanawia dlaczego na Żbikowskim cmentarzu z roku na rok jest coraz mniej kontenerów na śmieci. Czy mało płacimy za miejsca na cmentarzu? Zlikwidowali prawie wszystkie wewnętrzne składowiska odpadów, a miejsca zamienili na $$$ sprzedając je na nowe groby. Teraz starsi ludzie muszą wielokrotnie chodzić daleko do bramy.

  • Anonim pisze:

   Cmentarzami powinna zarządzać gmina a nie kościoły. Księża tylko wprowadzają chaos. Nie ma ani jedynej prostej alejki. Planowanie kończy się na liczeniu kasy. To się wszystko musi zmienić.

   • reniferlopez pisze:

    Proponuje protest obywatelski, koniec zgonów przez co najmniej najbliższe 2 lata , przekażcie wszystkim znajomym.Księża zaczną bankrutować może wtedy pójdą po rozum do głowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły