Cisza wyborcza przed II turą

Region

O północy z piątku na sobotę zacznie obowiązywać cisza wyborcza przed II turą wyborów prezydenckich. Oznacza to zakaz prowadzenia kampanii wyborczej i agitacji na rzecz kandydatów.

W najbliższą niedzielę 12 lipca odbędzie się II tura wyborów prezydenckich. Polacy będą wybierać między Andrzejem Dudą a Rafałem Trzaskowskim.

O tym, kto zyska zaufanie wyborców przekonamy się już prawdopodobnie w niedzielę wieczorem. Najpierw czeka nas jednak przymusowy odpoczynek od kampanii i cisza wyborcza, która zgodnie z przepisami zacznie obowiązywać o północy z piątku na sobotę i potrwa do zamknięcia lokali wyborczych 12 lipca. W czasie jej trwania zakazane jest rozpowszechnianie materiałów wyborczych, organizowanie spotkań w tym charakterze, agitacja na rzecz kandydatów oraz publikowanie sondaży.

Z powodu ciszy wyborczej na portalu WPR24.pl nie będą publikowane komentarze.

Przypominamy, że lokale wyborcze otwarte zostaną w niedzielę o godz. 7.00. Głosowanie potrwa do godz. 21.00.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.