Ciepło do Piastowa popłynie z Warszawy

Piastów

Władze Piastowa zawarły porozumienie umożliwiające rozbudowę sieci ciepłowniczej na terenie miasta i połączenie jej ze stołecznym systemem ciepłowniczym. Wykonawcą zadania będzie spółka Veolia Energia Warszawa.

Umowa określa zasady udostępnienia i pozyskania praw do nieruchomości koniecznych dla budowy i rozmieszczenia elementów sieci ciepłowniczej na terenie Piastowa. – W ciągu kilku lat mieszkańcy Piastowa uzyskają również dostęp do ciepła z efektywnych elektrociepłowniach Siekierki i Żerań należących do PGNiG TERMIKA. Oznacza to znaczące ograniczenie emisji szkodliwych gazów i pyłów w stolicy, a także stanowi odpowiedź na aktualne wyzwania w zakresie ograniczenia niskiej emisji. Realizacja projektu pozwoli też zagwarantować mieszkańcom Piastowa korzystne i stabilne ceny ciepła w dalszym horyzoncie czasowym – mówi Jacky Lacombe prezes spółki Veolia Energia Warszawa.

Zalety takiego rozwiązania zachwala burmistrz Piastowa. – Porozumienie z Veolią oraz wcześniejsze w sprawie rewitalizacji terenów zielonych podpisane z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej spowodują, że już wkrótce stan środowiska naturalnego w naszym mieście ulegnie znacznej poprawie. Takie właśnie działania zakłada przyjęty niedawno przez Radę Miejską plan ograniczenia niskiej emisji w Piastowie – zaznacza Grzegorz Szuplewski.

W ciągu najbliższych czterech lat odbiorcy ciepła w Piastowie i Pruszkowie zasilani będą przede wszystkim z warszawskich źródeł PGNiG TERMIKA, u których wzrośnie produkcja ciepła w skojarzeniu z energią elektryczną. – W związku z likwidacją EC Pruszków do roku 2023 nastąpi pięciokrotne zmniejszenie emisji tlenku siarki, czterokrotne w przypadku emisji tlenków azotu i aż dwudziestokrotna redukcja emisji pyłów w stosunku do roku 2015, co pozytywnie wpłynie na życie mieszkańców z obszaru Pruszkowa, Piastowa i Ursusa – zapewniają przedstawiciele Veolii.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.