Chodnikowy rajd na podwójnym gazie

Michałowice

26 czerwca, późnym popołudniem, policjanci z Michałowic zatrzymali mężczyznę, który kierował renaultem. Za drogę posłużył mu... chodnik.

41-latek wsiadł za kierownicę, mając 2 promile alkoholu w organizmie. Kom. Karolina Kańka, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Pruszkowie – W sobotę, w godzinach popołudniowych policjanci pełniący służbę na terenie gminy Michałowice zauważyli pojazd renault, który na ul. Jesionowej jechał chodnikiem stwarzając zagrożenie dla znajdujących się tam pieszych. Po zatrzymaniu pojazdu kierujący próbował oddalić się od samochodu, ale policjanci mu to udaremnili. Mężczyzna został doprowadzony do komisariatu i tam poddano go badaniu alkomatem, który wykazał 2 promile alkoholu w organizmie. Zatrzymany przyznał, że spożywał alkohol dzień wcześniej. Okazało się także, że 41-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Skierowano przeciw niemu wnioski do sądu o ukaranie za stworzenie zagrożenia dla pieszych oraz brak uprawnień do kierowania pojazdami. Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, do którego się przyznał i dobrowolnie poddał karze. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat więzienia. – dodaje Kańka.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 5

5 odpowiedzi na “Chodnikowy rajd na podwójnym gazie”

 1. Yssma pisze:

  Następny debil po alkoholu

 2. Anonim pisze:

  Pewnie ktoś podkablował.
  Co za naród.

 3. Wilku Starszy pisze:

  Niezły herbatnik! Zamiast jechać normalnie ulica, pewnie by się udało to wjechał na chodnik. To to samo jakby jadąc otworzył okno i darl ryja :”jestem narabany!”. Kretyn

 4. none pisze:

  Jak pedalarze jeżdżą po jezdni tuż obok DDR to nikt im nic zrobi. A jak kierowca jeździ po chodniku to nagle wielkie halo 🙂

 5. Olo pisze:

  Dlaczego nie postawiono zarzutu usiłowania zabójstwa ???

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły