Chodnik od ul. Poznańskiej do Utraty coraz bliżej

Pruszków

Rozpoczęła się budowa chodnika łączącego przejście dla pieszych przy ul. Poznańskiej w Pruszkowie z kładką nad Utratą.

O postępach w realizacji tego zadania poinformował pruszkowski urząd miasta. Nie obyło się bez perypetii. – W związku z przebudową skrzyżowania ulicy Poznańskiej z ulicą Mostową na zlecenie Gminy Miasta Pruszków zaprojektowano chodnik łączący kładkę nad Utratą z nowym przejściem dla pieszych w ulicy Poznańskiej. W ostatnim kwartale 2017 roku ogłoszono postępowanie przetargowe na realizację zadania. Oferty złożone przez wykonawców przewyższały środki finansowe przeznaczone w budżecie gminy na realizację inwestycji – zaznaczają pruszkowscy urzędnicy.

Miasto zdecydowało się więc sięgnąć głębiej do kieszeni, dzięki czemu budowa mogła się rozpocząć. – Po zabezpieczeniu koniecznych środków finansowych 8 lutego 2018 roku podpisano umowę z wykonawcą ścieżki. 12 lutego nastąpiło wprowadzenie wykonawcy na plac budowy, termin zakończenia inwestycji to III kwartał tego roku – zapewnia magistrat.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.