Chodnik niebawem, czas na ulice

Milanówek

Milanowski magistrat planuje przebudowę kilku dróg, ale na realizację inwestycji trzeba poczekać. Miasto ogłosiło przetarg na wykonawcę projektu. Niebawem mieszkańcy mogą liczyć na zmiany na ul. Chrzanowskiej, gdzie trwa przebudowa chodnika.

Dobra jakość infrastruktury drogowej to podstawa. Milanówek chce zadbać o komfort kierowców, ale także i pieszych. – Rozpoczęty przed kilkoma dniami remont chodnika wzdłuż ul. Chrzanowskiej po jej północnej stronie zakłada całkowitą wymianę zniszczonej i pofałdowanej nawierzchni z płyt chodnikowych na nową z kostki betonowej. Prace nie powinny trwać dłużej niż do 21 listopada 2016 r. Zatem jeszcze w tym roku nasi mieszkańcy będą mogli przejść po nowym chodniku – poinformowała na swoim fanpage’u Wiesława Kwiatkowska, burmistrz Milanówka. 

Magistrat planuje również inwestycje drogowe. Trwa postępowanie przetargowe na opracowanie dokumentacji projektowej modernizacji ulic: Kochanowskiego, Pięknej, Granicznej, Sosnowej i Długiej. Miasto chce, aby na każdej z dróg pojawiła się jezdnia twarda oraz odwodnienie. Warto dodać, że modernizacja Kochanowskiego ma odbyć się na całej długości tj. od skrzyżowania z ul. Wojska Polskiego do skrzyżowania z drogą gminną nr 150212. W pozostałych przypadkach chodzi o odcinki 340-470 metrowe. Jednak na zmiany trzeba będzie poczekać. Wykonawca na przygotowanie projektu będzie miał czas do 31 sierpnia 2017 roku. Modernizacja ulic jest więc melodią przyszłości.

O problemach Milanówka z nadmierną ilością wody po intensywnych opadach deszczu napisano już wiele. Miasto chce zminimalizować te uciążliwości i planuje kolejną inwestycję. W ul. Nadarzyńskiej ma pojawić się zbiornik retencyjno-chłonny na wody opadowe. Inwestycja ma zostać zrealizowana jeszcze w tym roku.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.