Chodnik, nakładka, nawierzchnia, czyli remonty w Nadarzynie

Nadarzyn

Na wiosnę wszystko budzi się do życia. Samorządy ruszają z inwestycjami z zakresu modernizacji dróg. W najbliższym czasie gmina Nadarzyn planuje m.in. budowę chodnika na ul. Górnej w Ruścu i remont ul. Słonecznej w Młochowie.

Nadarzyński urząd ogłosił postępowanie przetargowe, które składa się z czterech części: budowy chodnika na ul. Górnej w Ruścu oraz na ul. Przejazdowej i Turystycznej do Warszawskiej w Nadarzynie, wykonaniu nakładki bitumicznej na ul. Wiejskiej w Młochowie oraz przebudowy ul. Słonecznej w Młochowie. Gmina czeka na oferty potencjalnych wykonawców do 24 kwietnia.

Mieszkańcy ul. Górnej w Ruścu muszą przygotować się na przebudowę drogi, której celem będzie budowa ciągu pieszo-rowerowego o długości ponad 1,2km. Chodnik zostanie wykonany z kostki brukowej. Nie muszą się martwić mieszkańcy pobliskich posesji, gdyż w ramach prac powstaną zjazdy. Inwestycja zakłada również wykonanie odwodnienia, oczyszczenie rowów i wycinkę drzew.

Kolejnym zadaniem jest budowa blisko 780 mb chodnika w ul. Przejazdowej i Turystycznej. Przy okazji zostanie wykonane odwodnienie, planowane jest również poszerzenie pasów jezdni. Nie obędzie się również bez modernizacji ul. Wiejskiej w Młochowie. Gmina planuje budowę nakładki bitumicznej na odcinku ok. 265 mb, a także wykonanie zjazdów z kostki betonowej i odwodnienia. W ramach inwestycji planowana jest przebudowa ul. Słonecznej w Młochowie na odcinku 550 mb.

Na realizację zadań wykonawca będzie miał cztery miesiące od daty podpisania umowy.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.