Chętnych nie brakuje

Raszyn

Jeszcze w tym roku gmina Raszyn chce rozpocząć kolejną poważną inwestycję. Chodzi o budowę hali przy ul. Sportowej. Gmina Raszyn analizuje oferty, które wpłynęły do urzędu w ramach przetargu na wykonawcę obiektu.

Hala powstanie obok basenu oraz boiska piłkarskiego, co pozwoli na stworzenie swego rodzaju kompleksu sportowego. Dzięki temu zawodnicy raszyńskich klubów będą mieli wyśmienite warunki do rozwoju. Z kolei mieszkańcy zyskają miejsce, w którym będą mogli w pełni zrelaksować się i skorzystać z bogatej palety usług. Warto podkreślić, że pierwsze piętro budynku ma zostać wykorzystane komercyjnie.

Projekt wygląda imponująco, a więc pozostało go tylko zrealizować. Gmina Raszyn jest na ostatniej prostej przed rozpoczęciem budowy. Wystarczy wybrać wykonawcę i ruszyć z pracami. Oferenci mieli czas na składanie propozycji do 25 października, jednak gmina zdecydowała się wydłużyć termin do 2 listopada. – Wynikało to z dużej liczby pytań ze strony firm. W związku z tym zdecydowaliśmy się na przesunięcie terminu – wyjaśnia Michał Kucharski, zastępca wójta gminy Raszyn.

Ilość pytań przełożyła się na liczbę ofert. Pozostaje tylko dokonać wyboru. – W postępowaniu przetargowym do urzędu wpłynęło 7 ofert. Jesteśmy na etapie ich badania. Wyboru wykonawcy chcemy dokonać jak najszybciej, ponieważ jeszcze w tym roku planujemy rozpoczęcie pierwszych prac – mówi Kucharski.

Warto nadmienić, że urząd na wykonanie zadania przewidział ponad 17,5 mln zł. Wartość sześciu z przedstawionych propozycji jest większa niż kwota określona przez gminę. 

Zapowiada się, że rozpoczęcie budowy hali może być trzecią poważną inwestycją Raszyna w tym roku. Obecnie trwa budowa przedszkola przy ul. Poniatowskiego. Gmina podpisała także umowę na rozbudowę szkoły w Ładach.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.