Chętnych na przebudowę Zminińskiej-Sygietyńskiej nie brakuje

Pruszków

Aż pięć film ubiega się o możliwość wykonanie przebudowy ul. Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej w Pruszkowie. Inwestycja ma być zrealizowana jeszcze w tym roku.

Pod koniec kwietnia pruszkowski magistrat ogłosił przetarg na przebudowę ul. Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej na odcinku od ul. Prusa do al. Wojska Polskiego. Inwestycja zakłada wprowadzenia na wspomnianym odcinku ruchu dwukierunkowego oraz przebudowy krzyżówki a al. Wojska Polskiego. Zostaną tam wydzielone pasy do skrętu w lewo w kierunku ul. Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej. Dodatkowo na al. Wojska Polskiego od strony Utraty pojawi się dodatkowe przejście dla pieszych.

Do przetargu zgłosiło się aż pięć firm. Najniższą ofertę opiewającą na przeszło 5,4 mln zł złożyła firma Efekt z Warszawy. Ta sama, która w ekspresowym tempie wybudowała rondo u zbiegu ulic Powstańców, Plantowej i Stalowej. Najwyższą ofertę zaproponowała spółka Instal-Nika z Warszawy, która roboty wyceniła na prawie 8,4 mln zł.

Teraz urzędnicy sprawdzają złożone oferty. Jeśli uda się wybrać wykonawcę w pierwszym przetargu to wszystkie roboty powinny zostać wykonane do 30 listopada bieżącego roku.;

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 8

8 odpowiedzi na “Chętnych na przebudowę Zminińskiej-Sygietyńskiej nie brakuje”

 1. Megabezos pisze:

  To jest przegięcie: za 200 m wymiany asfaltu i budowę kilkuset metrów chodnika na podbudowie z piasku żądać 5,4 mln zł. Kruszywo i asfalt do tego odcinka kosztują ok 1,5 mln zł, praca 15 brukarzy i kierownika nadzoru przez 1 m-c 100 tys zł. Prezydent Pruszkowa powinien powołać miejską spółkę do takich remontów i nie przepłacać za proste remonty drugorzędnych ulic.

 2. E pisze:

  Fantastycznie, to przejście jest bardzo potrzebne, połączy dwa parki.

 3. Łukasz pisze:

  5,4 mln zl za 210m drogi? bo odcinek od WP do Prusa ma okolo 210m :/

 4. Mieszkaniec anielin pisze:

  Niech usuną te słupki przy biedronce to będzie dojazd do ul.Anelin

  • Też mieszkaniec Anielin pisze:

   Słupki mają zostać. To ma być ślepa ulica pod oknami mieszkających tu ludzi, a nie przelotówka z WP do Prusa dla cwaniaczków.

 5. kaja pisze:

  Bardzo sie ciesze z tego dodatkowego przejscia, jest bardzo potrzebne.

 6. Anonim pisze:

  Genialnie. Czekamy na Efekt prac 🙂

 7. Pruszkowianin pisze:

  Super będzie szybko

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły