Chcieli wyłudzić kredyt na telewizor

Region

Nawet na 8 lat do więzienia mogą trafić trzej mężczyźni, którzy chcieli wyłudzić kredyt na zakup telewizora.

W poniedziałek, 7 czerwca funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą otrzymali informację o próbie wyłudzenia kredytu. Z otrzymanych informacji wynikało, że mężczyzna przedstawiając fałszywe zaświadczenie o zatrudnieniu stara się o przyznanie kredytu na zakup telewizora.

Około godziny 9.00 policjanci udali się do wskazanego sklepu na terenie Pruszkowa. Po przeprowadzeniu stosownych czynności okazało się, że przypuszczenia pracowników sklepu są trafne. Bogdan B., który ubiegał się o kredyt nigdy nie był pracownikiem wskazanej na zaświadczeniu firmy. Dokument wystawili koledzy 55-latka, Jacek G. oraz Stanisław P.

Kilka minut po 10.00 do sklepu weszli dwaj mężczyźni. Bogdan B. od razu podszedł do pracownika sklepu w celu sfinalizowania umowy na zakup telewizora wartego 2599 złotych. Stanisław P. w tym czasie chodził po sklepie. Policjanci najpierw zatrzymali 55-letniego Bogdana B. Jego kolega podjął próbę ucieczki, ale został zatrzymany przed placówką sklepu.

Funkcjonariusze zatrzymali również 36-letniego Jacka G., który oczekiwał na kolegów na parkingu.

Wszyscy mężczyźni zostali zatrzymani i doprowadzeni przed sąd, który zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.