Chcieli ukraść części od trabanta…

Nadarzyn

Jednak wpadli w ręce policjantów. Dwóch mężczyzn próbowało wynieść z prywatnej działki na terenie Nadarzyna części od tego kultowego pojazdu. Teraz grozi im pięć lat pozbawienia wolności.

Do tego dość nietypowego zdarzenia doszło 17 grudnia, po południu. Policjanci z pruszkowskiej komendy policji otrzymali zawiadomienie o kradzieży części z pojazdu marki trabant.

Na miejsce skierowano policyjny patrol. – Zgłaszający wskazał policjantom dwóch mężczyzn, którzy mieli dokonać kradzieży. W samochodzie, którym  poruszali się mężczyźni, funkcjonariusze ujawnili dach, zderzaki i inne części od samochodu marki trabant – wyjaśnia podkom. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Zatrzymano 27-latka i 23-latka, a części zwrócono właścicielowi. W poniedziałek (18 grudnia) dochodzeniowcy z Nadarzyna przedstawili mężczyznom zarzut usiłowania kradzieży wspólnie i w porozumieniu. Jednak podejrzani nie przyznali się do winy. Za przestępstwo kradzieży kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Jako ciekawostkę przypomnijmy, że trabant produkowany był w Niemieckiej Republice Demokratycznej w latach 1957–1991 w kombinacie VEB Sachsenring Automobilwerke w Zwickau.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.