Milanówek: Chciał wyłudzić 25 tys. złotych

Region

47-letni mieszkaniec Warszawy chciał uzyskać kredyt w wysokości 25 tys. złotych. Po złożeniu wymaganych przez bank dokumentów okazało się, że zaświadczenie o zatrudnieniu jest fałszywe.

Funkcjonariusze z grodziskiej komendy otrzymali informacje o fałszywych dokumentach złożonych do jednego z milanowskich banków. Z informacji wynikało, że 47-letni mieszkaniec stolicy ubiegał się o kredyt w wysokości 25 tys. złotych. Po dokonaniu wszystkich formalności i złożeniu dokumentów oczekiwał na decyzje banku. Pracownicy placówki w trakcie wykonywania procedur kredytowych nabrali podejrzeń do autentyczności zaświadczenia o zatrudnieniu, które dostarczył Grzegorz Ł.

Policjanci z Grodziska podjęli interwencje. Szybko okazało się, że przypuszczenia pracowników banku były trafne. Mundurowi ustalili rysopis klienta banku oraz ustalili termin odbioru gotówki. W poniedziałek około godziny 15.30 Grzegorz Ł. zjawił się w placówce banku. Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali 47-latka.

Mężczyzna tłumaczył, że chciał uzyskać kredyt, ponieważ na problemy finansowe. Grzegorz Ł. przyznał się do winy. Za próbę wyłudzenia kredytu grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.