Chcą systemu wczesnego ostrzegania

Grodzisk Maz.

Grodziscy radni podjęli decyzję o zabezpieczeniu środków na budowę systemu wczesnego ostrzegania i alarmowania ludności przed zjawiskami katastrofalnymi. Przedsięwzięcie rozpocznie się w tym roku, o ile uda się pozyskać unijne dofinansowanie.

Jak taki system będzie wyglądał? – Będzie to 14 punktów alarmowych umożliwiających przekazywanie sygnałów dźwiękowych i komunikatów słownych w przypadku pojawienia się zagrożenia. Urządzenia będą instalowane głównie na budowlach będących własnością gminy w miejscach dużych skupisk ludzkich takich jak szkoły i przedszkola, baza PKS, Centrum Kultury, targowisko miejskie – informuje Jacek Grabowski, rzecznik prasowy urzędu miasta w Grodzisku.

Inwestycja pochłonie 480 tys. zł, z czego 80 proc ma stanowić dotacja z Unii Europejskiej. – Gmina Grodzisk Mazowiecki zamierza wnioskować o środki w ramach działania 5.1 Dostosowanie do zmian klimatu, Priorytetu V – Gospodarka przyjazna środowisku, Regionalnego Programu Operacyjnego dla Mazowsza na lata 2014 – 2020 na realizację zadania „Systemy wczesnego ostrzegania przed zjawiskami katastrofalnymi” – czytamy w uchwale przyjętej przez grodziskich radnych na ostatniej, styczniowej sesji.

Kiedy system powstanie, tego na razie nie wiadomo. Start prac uzależniony jest właśnie od pozytywnego rozpatrzenia wniosku o dofinansowanie. Projekt realizowany jest wspólnie z grodziskim starostwem, władzami Milanówka i Podkowy Leśnej. 

www.pracuj.pl
Praca Pruszków

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.