Chcą remontu Barcewicza

Piastów

Do piastowskiego magistratu wpłynęła petycja mieszkańców ul. Barcewicza, którzy proszą o jak najszybsze przeprowadzenie remontu wspomnianej ulicy.

Mieszkańcy ul. Barcewicza od wielu lat składają petycje do piastowskiego magistratu z prośbą o przebudowę drogi przy której mieszkają. Pismo złożyli już kilka lat temu. Kłopot w tym, że ul. Barcewicza jest jednym z elementów ciągu drogowego Barcewicza – Ogińskiego – Żółkiewskiego, który przez niektórych mieszkańców nazywany jest obwodnicą. Mimo tego, że przygotowania do przebudowy wspomnianego ciągu ruszyły już w 2018 r. to władze Piastowa już wtedy podkreślały, że na terenie miasta będą realizowane tylko te zadania inwestycyjne, które nie budzą sporów.

Od tamtej pory minęły już dwa lata, a ul. Barcewicza nadal nie została wyremontowana. Dlatego mieszkańcy po raz kolejny postanowili rozpocząć walkę o przebudowę drogi. Do urzędu trafiła petycja podpisana przez 73 mieszkańców ul. Barcewicza. – Mieszkańcy miasta Piastowa mieszkający przy ul. Barcewicza po raz kolejny apelują o rozpoczęcie prac remontowych wyżej wymienionych części Piastowa. Ulica Barcewicza jest na chwilę obecną niebezpieczna i uciążliwa w użytkowaniu dla wszystkich jej mieszkańców, w okresie deszczowym zaś jest wręcz nieprzejezdna. Brakuje odpowiedniej nawierzchni, niezbędnego oświetlenia, chodników oraz przejść dla pieszych – czytamy w piśmie mieszkańców. – Obecny stan ulicy Barcewicza niewątpliwie obniża wartość nieruchomości znajdujących się przy niej, o biorąc pod uwagę odprowadzanie przez okolicznych mieszkańców podatków, tak jak robią to mieszkańcy innych części miasta, wydaje się skrajnie niesprawiedliwe – dodają postulujący.

Mieszkańcy zarzucają Piastowskim włodarzom niesprawiedliwe traktowanie oraz brak inwestycji w tym rejonie miasta i liczą na to, że przebudowa ul. Barcewicza zostanie uwzględniona w planach inwestycyjnych miasta.

Petycja trafiła już do Rady Miejskiej tam zajmie się nią Komisja Skarg, Wniosków i Petycji.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 37

37 odpowiedzi na “Chcą remontu Barcewicza”

 1. Wojtek pisze:

  Za protesty przeciw obwodnicy burmistrz nie zrobi wam ulicy. Dodatkowo jak by teraz zrobił jak mieszkańcy chcieli czyli wąską, z kostki i nie w nowym śladzie żeby nie łączyła się bezpośrednio z Ogińskiego utrudniło by to budowę tej obwodnicy na team której jednak ciągle knują władze Piastowa, Pruszkowa i nie wiadomo kto jeszcze.

 2. kik pisze:

  Wystarczy wybudować kapliczkę, ufundować działkę na kaplicę przy ulicy Barcewicza, a burmistrz miasta postara się o jak najszybsze rozpatrzenie Waszej prośby. Do wyborów jeszcze trochę czasu, więc wszystko w Waszych rękach.

 3. Barcewicz pisze:

  Nie potrzywaj się pod ludzi wieśniaku.

 4. Anonim pisze:

  Barcewicza, wąska dojazdowa droga z kostki, czy tak trudno wykonać. Czy wszystko w Polsce musi być skomplikowane i oszukane.

 5. Ja pisze:

  Na reszcze wrócił temat ulicy. To samo było przez lata na drugim końcu mista na ul.Lisa Kuli jak wezwali TVN24 to udało sie ulice zrobić. Przestańcie krytykować innych .

 6. Sifon pisze:

  Na Barcewicza są dwie drogi gdzie można przejechać samochodem. Biedocie zachciewa się chodników, dobre. Przestańcie chlać i weźcie sie za uczciwą pracę to będziecie odpowiednio traktowani:

 7. Ojo pisze:

  Stan ul.Barcewicza ale też innych obok tj Skrajnej, Ogińskiego wynika z nieudanej akcji biznesowo korupcyjnej, majacej na celu połączyć hale logistyczne w Konotopie z Millenium LP w Pruszkowie. PONIEWAŻ zmienił się prezydent i starosta w Pruszkowie, więc cała akcja straciła wigor. Ludzie zostali z niemożliwym do zrealizowania wiaduktem, droga dla tirów przez Piastow i Tworki i taplaja się w błocie i kurzu.

  • Jan pisze:

   Ok. Teraz trzeba coś z tym zrobić, a nie powtarzać że to układy i mafia są winne.

   • Ojo pisze:

    Megalomania i korupcja stworzyła nierealne projekty i teraz ani prezydent ani burmistrz ani starosta nie wiedzą jak z tego wybrnąć. Są uchwały i porozumienia, z których oba miasta i starostwo muszą się wycofać i zbudować typowe miejskie ulice z kostki brukowej a nie szosy dla Tirów. Tylko tyle i aż tyle

 8. Egipcjanin pisze:

  Co za miejsce! Nie do życia!

 9. Krisyoff pisze:

  Barcewicza? Tu nawet Ukry nie chcą mieszkać. Straszny problem z wynajmem mam a co dwa lata latam pękające ściany w bloku. Wystawiłem mieszkanie za 4,6 za metr i okazuje się, że to bardzo niezdrowo tam mieszkać. Wiadomo. Wysokie napięcia te sprawy. No i teren bagienny.

 10. Sęk pisze:

  Projekt ul. Barcewicza jest już wykonany w ramach realizacji tzw. obwodnicy w ciągu ulic Ogińskiego i Żółkiewskiego i miał zakładać tranzyt tirów do obiektów Panattoni na terenach Ożarowa Maz. przylegających od północy do Piastowa. To wzburzyło mieszkańców Piastowa, że władze fundują im armagedon transportowy i posypały się protesty a zorganizowane referendum opowiedziało się przeciwko tym planom. Władze się wycofały z przebudowy tych ulic wg obecnego projektu. Postulaty mieszkańców były aby projekt nie był przystosowany do ruchu ciężkiego transportu ale władze nie są w stanie tego zrozumieć i na przekór wszystkim zaprzestały działań w tym zakresie. Dla mieszkańców ul. Barcewicza to jest kara za niepopieranie w czasie protestów takiego projektu władz. Władze w 2018r. przed wyborami ugięły się pod protestami ale nic nie zrobiły aby teraz zmienić ten projekt, a obiekty Panattoni już się budują. Czyżby to druga odsłona problemu, którego miasto nie chce rozwiązać wg postulatów mieszkańców tylko trwać przy pierwotnych planach, teraz mieliby już sojuszników z Balcewicza.

  • Jan pisze:

   Mieszkańcy Barcewicza nie chcą obwodnicy tylko zwyczajnej drogi, a wszyscy wypowiadający się na tym forum, którzy ich obrażają to chamy i przysłowiowe „Polaczki”. Myślą tylko o sobie i kichają na tych, którym ma być choć trochę lepiej.

 11. Rabull pisze:

  Po wielu latach lamentów i próśb została wyremontowana Sułkowskiego.
  Czekamy na remont Żbikowskiej. Gdzie asfaltopodobna masa została wylana na lesz, chyba w czynie społecznym. Po deszczu ulica zamienia się w jezioro. A dziury co jakiś czas są takie, że uszkadzane są podwozia i dziurawione koła.

  • vvv pisze:

   Rabull, z ulicą Żbikowską jest troszkę inaczej, kiedyś woda z ulicy spływała do rowów wzdłuż ulicy, po wybudowaniu bloków wbrew prawu rowy zostały zasypane. Później woda/lód/ciężkie samochody, zrobiły sito z ulicy. To też efekt korupcji, wątpię żeby władze Piastowa za darmo wyraziły zgodę na zasypanie rowów. To samo spotkało nie tylko Żbikowską, takich ulic jest sporo. Odcinek Żbikowskiej przy przedszkolu zalewany jest dlatego że zostały zasypane rowy przy ulicy Wysockiego. Nie trzeba byłoby robić przebudowy zalewanej Wojska Polskiego, kiedyś wystarczył rów odpływowy, łączący rów w parku, przechodzący przez Aleje Wojska Polskiego, przy nowych blokach na ulicy Piłsudskiego. Dziwne że proste rozwiązania nie są stosowane, a nikt nie wie zasypywanie rowów jest nielegalne.

 12. BMW pisze:

  A w Parzniewie piekna droge na cwierc mili zrobili,jazda od wyjazdu z nad tunelu,tez Nowego,do Nowej stacij PKP,dokładnie kilometr 200+ na liczinku ale co tu sie wsciekac, jak autostrada pusta nocami do łodzi i na rawe, piekna sprawa:PA A wy tu droge gruntowa opisujecie?

 13. Maria pisze:

  Patusom z Barcewicza zachciewa się chodników!

  • Dostawca pisze:

   Patusom ??? Niech Pani nie mierzy wszystkich swoją miarą . A jak Pani nie wierzy to zapraszają mieszkańcy kiedy jest mokro błoto śnieg itd . A widziałem nie raz jak niepełnosprawna dziewczyna się przedziera prze te doły na wózku albo matki z wózkami i dziećmi na ręku męczą się żeby przejść .

   • Maria pisze:

    Dlaczego nie korzystają z ulicy Skłodowskiej-Curie? Tam mieszka biedota, budynki postawione na bagnach i brzęczący prąd w oddziale elektrowni. Już dawno sprzedałam tam dom widząc kto się sprowadza. Tam jest kilkumetrowy spadek terenu. Tej ulicy nie da się naprawić. Pewien pana urzędu jasno powiedział, że tam nie warto nic robić bo koszta będą podwójne a na ulicy stoi raptem jeden blok i czternaście domów, w co drugim mieszkają menele typu żul Daniel ps Choina. Na wózku Inwalidzkim to tam może jeździć najwyżej debil a nie osoba niepełnosprawna.

    • Józef pisze:

     Jak można korzystać ze sklepów Skłodowskiej-Curie, skoro wyście z osiedla jest na Barcewicza. Niech Pani nie wymyśla i nie wprowadza ludzi w błąd. Skoro Pani się wyprowadziła, to po co się wypowiada, skoro Pani problem nie dotyczy? Byle by tylko inni mieli mniej nie? A to czy się da naprawic, czy nie proszę zostawić osobom zainteresowanym. ok? Ładnie się „Pani” ujawniła z tymi ksywami. Powiem ci że nie znam żadnej patologii, która mieszkała by na Barcewicza, ale jak ktoś zrobił ci krzywdę kiedyś, to trzeba było iść do mamy poskarżyć, a nie na forum teraz wypisywać. Jeden blok i kilka domów – jak mówisz to kilkaset osób z dziećmi, które chcą żyć normalnie i mają do tego takie samo prawo jak inni mieszkańcy Piastowa.

  • Asia pisze:

   Nie można mierzyć wszystkich swoją miarą….

  • Rabull pisze:

   Mówisz o sobie?!

  • Jarek pisze:

   Gamoniu, jak nie masz nic mądrego do powiedzenia to siedź cicho. Każdy ma prawo do chodnika. Trzeba być Patusem, żeby twierdzić inaczej.

   • Dżed pisze:

    To se dziadu kup kilka płytek i przestań biadolić. Rozumiem, ze wszystko idzie na alkohol ale jak odłożysz chlanie to starczy na chodniczek.

    • Jadwiga B pisze:

     Kilka płytek? Nie wiesz co mówisz. Ktoś tu napisał, żebyś nie mierzył wszystkich swoją miarą. Znam wszystkich mieszkańców z Barcewicza i nie ma tu żadnej patologii. Jeżeli spawa ciebie nie dotyczy i nie wiesz o co chodzi to się nie wypowiadaj.

   • Marcin pisze:

    Bydło do zagrody a chodnik dla cywilizowanych ludzi. Rozumiesz menrlu? Czy-wi-li-zo-wa-nych! Pląsaj w błocie roszczeniowy cieciu.

  • Patusom stop pisze:

   Jedyny kraj na świecie, gdzie jak chcą zrobić remont, to niektórzy narzekają….

  • JA pisze:

   Pani Hrabianka Maria ma u siebie dobrą ulicę to czemu innym broni. , co za hejt.

 14. Marcin pisze:

  Trzeba się wreszcie zająć tą drogą! Nie da się nią przejechać ani przejść z wózkiem. Codziennie tą drogą na wózkach przejeżdżają osoby niepełnosprawne i władze powinny doprowadzić do szybkiej przebudowy. Teraz to miejsce wygląda jak koniec świata. Inne drogi w Piastowie są remontowane a tu!? Porażka.

  • Piastek pisze:

   Zapraszam na spacer po Barcewicza, po dzisiejszych opadach…
   Panie burmistrzu, pożyczyć Panu kalosze?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły