Chcą odwołać burmistrza Milanówka. Będzie kolejne referendum

Milanówek

Na piątkowej sesji rady miasta Milanówku radni przyjęli uchwałę o przeprowadzeniu referendum w sprawie odwołania Piotra Remiszewskiego z funkcji burmistrza Miasta-Ogrodu.

Decyzja radnych o przeprowadzeniu referendum to efekt wcześniejszego nieudzielenia burmistrzowi absolutorium z wykonania budżetu za 2020 rok, a także wotum zaufania. Również Regionalna Izba Obrachunkowa wykazała uchybienia w realizacji wydatków na inwestycje oraz wskazała na „częste i chaotyczne zmiany budżetu gminy”.

Radni przyjęli uchwałę o przeprowadzeniu referendum stosunkiem głosów: osiem „za”, dwa głosy „przeciw”. Jedna osoba się wstrzymała się od głosu, a czworo radnych było nieobecnych.

Kiedy należy spodziewać się referendum? W pierwszej kolejności konieczne jest przeprowadzenie wszelkich procedur. Rada miasta w ciągu siedmiu dni musi złożyć wniosek do wojewody o rozpisanie referendum. Ten ma kolejne dwa tygodnie na jego rozpatrzenie. Jeśli wojewoda zatwierdzi wniosek, to komisarz wyborczy wyznaczy termin referendum.

Jeśli referendum się odbędzie to mieszkańcy Milanówka będą odpowiadać a pytanie: „Czy jest Pan/Pani za odwołaniem Pana Piotra Remiszewskiego z funkcji burmistrza miasta Milanówka przed upływem kadencji?”

Przypomnijmy, że w 2020 roku w Milanówku również odbyło się referendum w sprawie odwołania Piotra Remiszewskiego z funkcji burmistrza. Wtedy jednak o organizację głosowania zabiegała grupa mieszkańców. W ubiegłorocznym referendum aż 95,91 proc głosujących mieszkańców opowiedziało się za odwołaniem burmistrza Piotra Remiszewskiego.

Mimo to wynik referendum nie był wiążący. Powód? W głosowaniu udział wzięło tylko 2056 osób, co daje frekwencję na poziomie 15,88 proc. Frekwencja nie wyniosła wymaganego poziomu 3/5 liczby mieszkańców biorących udział w wyborach burmistrza w 2018 r.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 7

7 odpowiedzi na “Chcą odwołać burmistrza Milanówka. Będzie kolejne referendum”

 1. Dariusz pisze:

  Szanowni Państwo, jestem zbulwersowany zachowaniem p.o. przewodniczącego Rady Miasta!

  Utrata prawa jazdy za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu to skandaliczna postawa, którą reprezentuje funkcjonariusz publiczny, pełniący tak ważną dla naszego miasta funkcję. Jestem oburzony, że pomimo braku prawa jazdy Pan Mossakowski nadal kieruje samochodem i to w trakcie posiedzenia komisji.

  Skrajnie nieodpowiedzialna postawa zagraża bezpieczeństwu nas wszystkich. Jak długo pozostali Radni zamierzają tolerować takie zachowania? Czy musi dojść do tragedii, by zrozumieli, że od przedstawicieli władz publicznych oczekuje się najwyższych standardów moralnych, a Pan przewodniczący nie spełnia nawet tych minimalnych.

  Trafiają do mnie liczne głosy mieszkańców, którzy wręcz żądają ustąpienia Pana Mossakowskiego z pełnionej funkcji, nie sądzę jednak, by miał on na tyle honoru…

  Tyle w temacie radnych!

 2. Basia pisze:

  Burmistrz nie chce być „pod butem” miejscowej kliki więc go odwołać ze stanowiska.

 3. Aa pisze:

  A nasza rada nie śmieszna? To dopiero jest cyrk!

 4. asia pisze:

  Oby się w końcu udało odwołać artystę muzyka z tego stanowiska

 5. OBSERWATOR pisze:

  TAKA MAŁA MIEŚCINA A ILE W NIEJ ŚMIESZNYCH ZACHOWAŃ…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły