Centrum przesiadkowe w Piastowie

Piastów

Przy wiadukcie im. generała Leopolda Okulickiego wybudowane będą schody stałe i windy dla osób niepełnosprawnych. Wybrano już wykonawcę inwestycji. Niebawem ruszą prace.

Władze Piastowa ogłosiły przetarg na utworzenie centrum przesiadkowego w pobliżu dworca PKP. W postępowaniu wygrało warszawskie przedsiębiorstwo mostowe MOSTY Sp. z o.o. BUDOWNICTWO Sp. k. ze stolicy. Spółka specjalizuje się w prowadzeniu prac na terenie zamkniętym kolejowym.

W ramach projektu powstanie centrum przesiadkowe dopasowane do otoczenia stacji PKP Piastów. Inwestycja umożliwi połączenie peronów z istniejącym wiaduktem. Wykonawca wybuduje dojście do peronów pasażerskich, gdzie umieszczone będą schody stałe oraz windy, czyli dźwigi osobowe. Zaprojektowano stalowo – betonową konstrukcję schodów.

W ramach dostosowania obiektu do potrzeb osób niepełnosprawnych zaprojektowano windy, szerokie ciągi pieszych oraz trop znaki przy dojściach peronowych dla osób niewidomych.

Budowlańcy utworzą dwa ciągi schodów wraz z podporami i fundamentami. Wykonawca wybuduje także dwie windy z samonośnymi szybami windowymi. Robotnicy przebudują podziemne urządzenia kolidujące z nowym obiektem. Wykonawca zamontuje zasilanie wind i oświetlenie.

Robotnicy odwodnią dojście do peronów przy pomocy ścieków korytkowych z kratką. Będą one połączone z istniejącym systemem odwodnienia przyległych peronów.

Władze przeznaczą na inwestycję prawie 3 mln zł.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 24

24 odpowiedzi na “Centrum przesiadkowe w Piastowie”

 1. Piastek pisze:

  Za ulice by się wzięły nieroby z urzędu, a nie jakieś wynalazki będą stawiać… Niby po co to komu ?
  Nie zapomnijcie, żeby jeszcze trochę krzaków dosadzić pod urzędem, bo chyba za mało tych rododendronów tam wsadziliście..

 2. kolejarz pisze:

  Taka zagadka, jak to możliwe żeby miasto budowało obiekt na terenie Polskich Kolei Państwowych? Kto będzie odpowiadał za stan techniczny obiektu po oddaniu do użytku? Kto będzie sprzątał, konserwował, naprawiał, np. windy? Czy zostanie oddelegowana osoba z urzędu na czas budowy „centrum” i czy będzie nadzorować prace? Ostatnie pytanie, kto będzie prawnym właścicielem obiektu, -Powiat, Piastów czy PKP?

 3. NIK pisze:

  Nie będzie żadnego przystanku autobusowego. Ktoś wprowadził w błąd nie tylko mieszkańców. To nie jest centrum przesiadkowe, żeby było takie centrum to ktoś musi wysiadać i wsiadać w inny środek komunikacji, nie ma takiej opcji. Jeżeli nie ma, to miasto musiało przedstawić inny projekt do komisji która udzieliła wsparcia finansowego. Pomysł bezsensowny, jak wszystkie decyzje burmistrza. Po prostu, skok na kasę i nic więcej,.. może Pan Antoni to dokładniej wyjaśni,..

 4. kik pisze:

  Idiotyzm. Następny skok na kasę z miasta. Kto z rodzinki burmistrza lub z jego zaprzyjaźnionych wygra przetarg? Ma już doświadczenie. po Kouflandzie, po „ocieplaniu” budynków, pan burmistrz stworzył firmę która teoretycznie ma sprzątać i zajmować się zielenią,.. Jak w całej Polsce zatrudniono w niej pociotków burmistrza. Przez znajomości lub powiązania rodzinne spółka miejska przejęła sprzątanie osiedli,.. brud, syf, walające się śmieci. Róg Al. Wojska Polskiego/ Dąbrowskiego, jedna z głównych Piastowa, a tam składowisko liści, po drugiej stronie Skwer Kamyka, nieposprzątane liście kasztanowca i innych drzew przykryły nasadzone krzewy. W większości miast trwa walka z motylkiem kasztanowcem, ale nie w Piastowie,.. miasta wydają fortunę na ochronę drzew, a w Piastowie będzie nowe siedlisko nie tylko kasztanowca ale i innych szkodników żyjących wśród stert nieposprzątanych liści. To co dzieje się w Piastowie to jeden wielki skandal,.. brud w strefie miejskiej, w parkach, na terenie spółdzielni. Dziękujemy p.Burmistrzu za dbanie o swoją rodzinkę, po prostu im to się należy. Dobra zmiana zawitała i do sypialni warszawy, a miało być tak pięknie,..

  • Seba pisze:

   Na ulicach zalegają jeszcze liście z 2019 r. Ulica Paderewskiego gdzie znajduje się przychodnia, szkoła podstawowa, gabinet dentystyczny i kilka firm nie posiada ANI JEDNEGO kosza na śmieci. Zobaczcie jak robią te przedszkole przy Chemiku za grube miliony. Najgorsze materiały, krzywo położona kostka brukowa, dachówka kładziona na czarnym, zagrzybionym i nie zaimpregnowanym drewnie i masa niedoróbek. Te miasto coraz bardziej przypomina sracz.

   • obserwator pisze:

    Budowlanka pod okiem burmistrza to tragedia, ocieplali szkołę przy Piłsudskiego, na stary sypiący się tynk przykleili styropian nie używając śrub mocujących,.. przecież ta prywata nadaje się na materiał do programu telewizyjnego i do prokuratury.

 5. ojo pisze:

  Najpierw trzeba zbudować 2-gi równoległy wiadukt w Piastowie, który odciążyłby ruch na starym wiadukcie i umożliwił jego remont. Prez. Makuch zbuduje nowy wiadukt na papierni, wtedy mieszkańcy Piastowa będą nadkładać 2 km w każda stronę aby przejechać na str. południową miasta, bo przez centrum przesiadkowe się nie przebijemy.

 6. M pisze:

  Centrum przesiadkowe z peronu na wiadukt😂. Co za geniusz nad tym myślał….

 7. olo pisze:

  i na wiadukcie będzie przystanek ??? dobre

 8. JJ pisze:

  Wszystko to wygląda nowocześnie i elegancko. Jednak po co mam wspinać się na wiadukt skoro mogę iść po płaskim terenie obok Piasta lub po stronie północnej od ronda wzdłuż wiaduktu również po płaskim terenie ? W sytuacji kiedy Skorupki, Grunwaldzka i kilka innych ulic w Piastowie wogole już na ulice nie wyglądają wydaje się na schody 5 mln ? A windy są zamontowane przy przejściu podziemnym…

 9. xDD pisze:

  Gniję bo się śmiałem z tych projektów a jednak to wprowadzają, po pierwsze to mało komu będzie się chciało wspinać na wiadukt żeby potem zleźć, po drugie tam jest niesamowicie wąsko już jest problem z minięciem się przechodniów,

 10. Pasażerka pisze:

  Tylko po co ???!!!

 11. Piastun pisze:

  Windy dla niepełnosprawnych? Haha! Ten wiadukt nie jest przystosowany do poruszania się na nim wózkiem inwalidzkim, dwa wòzki się nie wyminą itd masa nierówności i zbyt duży spadek i stromość, kolens sprawa to taka, że po chodniku na wiadukcie nie można jechać rowerem. Przecież to jest typowy bubel.

 12. pabloj_21 pisze:

  czy ktoś może wytłumaczyć sens budowania schodów na wiadukt? czy przejście podziemne pod torami nie rozwiązuje sprawy?

 13. Ludzik LEGO pisze:

  Jaki jest cel tej inwestycji? Moim zdaniem żaden. Po co mam wchodzić na kładkę – niezależnie od tego, w którą stronę potem będę szedł? To nie ma żadnego sensu. Po to jest tunel pod dworcem i windy żeby tamtędy chodzić. Mam nadzieję, że kiedyś powstanie na wiadukcie przystanek autobusowy żeby ta inwestycja miała sens.

 14. cenzor pisze:

  Centrum przesiadkowe. Skłonność do używania eufemizmów na nazwanie rzeczy zwykłych jest wszechobecna. Dlaczego? bo brzmi jak propaganda sukcesu.

 15. Piastowianka pisze:

  A co z dziurawymi ulicami ??? Zamiast tego władze wybudują nikomu niepotrzebną kładkę !!!

 16. Gigantomania pisze:

  Na co to komu?

 17. Anonim pisze:

  3 melony to chyba bardzo drogo , ale samorządy już tak mają

 18. Dr. Huckenbush pisze:

  Czyli rozumiem żeby to miało sens, zostaną na, szczycie wiaduktu również zbudowane przystanki autobusowe? Inaczej całą tą przeudowa nie ma sensu, bo nikt specjalnie nie będzie wchodził na wiadukt, żeby z niego zejść na perony.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły