CBŚP zlikwidowało kolejną nielegalną fabrykę papierosów

Pruszków

To kolejny raz gdy funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji pojawiają się na terenie powiatu pruszkowskiego i likwidują nielegalną fabrykę papierosów.

Policjanci z warszawskiego oddziału CBŚP otrzymali informacje o grupie przestępczej, która zmuszała do pracy osoby pochodzące z Ukrainy. Ustalili, że niewolnicza fabryka znajduje się w Kostowcu pod Pruszkowem. – Funkcjonariusze namierzyli miejsce, gdzie prawdopodobnie były osoby zmuszane do niewolniczej pracy. We współpracy z warszawskimi celnikami weszli do hali magazynowej o powierzchni 5 tys. mkw. Okazało się, że odbywała się w niej nielegalna produkcja papierosów – informuje kom. Agnieszka Hameleusz, rzecznik prasowy CBŚP.

Nowoczesna fabryka
Co ujawniono na miejscu? W ogromnej hali znajdowały się dwie linie produkcyjne (każda z nich pozwalała wyprodukować 2 mln papierosów na dobę), trzy tony krajanki i około pięć milionów gotowych i zapakowanych papierosów. Grupa przestępcza wynajmowała ten obiekt i w całości samodzielnie przygotowała do nielegalnej działalności. Wnętrze było bardzo dobrze wyposażone, można było znaleźć tam m.in.: pomieszczenia mieszkalne, zaplecze socjalne z salą telewizyjną i siłownia.

Choć jak twierdzą funkcjonariusze: – W hali produkcyjnej panowały uciążliwe dla zdrowia warunki pracy z uwagi na zapylenie i wysoką temperaturę – podkreśla kom. Hameleusz.

Ogromne zyski
Proceder był dobrze rozwinięty i przynosił ogromne dochody. Świadczy o tym to, że na miejscu znaleziono urządzenia do stworzenia kolejnej linii produkcyjnej. Według szacunków CBŚP straty Skarbu Państwa mogły wynieść nawet 5,5 mln zł. Była to najbardziej profesjonalna i nowoczesna fabryka jaką dotychczas zlikwidowano. Charakter tej działalności był typowo przemysłowy.

Tylko w tym roku w całej Polsce zlikwidowano 13 nielegalnych fabryk papierosów, z czego kilka z nich znajdowało się pod Warszawą.

Zlikwidowana nielegalna fabryka w powiecie grodziskim.

Zlikwidowana nielegalna fabryka w Rozalinie pod Nadarzynem.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.