Capoeira ponownie zagości w Pruszkowie

Pruszków

Festiwal Capeiry na stałe zapisał się w kalendarzu pruszkowskich imprez sportowych. Tegoroczna edycja będzie wyjątkowa, bowiem Pruszków odwiedzą dwaj Mistrzowie Capoeiry – Mestere Bocka i Medstere Travassos.

Capoeira to sztuka walki. Tak przynajmniej kojarzy się większości z nas. Ale oprócz walki to również sztuka improwizacji, fantazji i kreatywności. Capoeira łączy piękno ruchu z radością i muzyką. Żeby zrozumieć czym jest capoeira na należy ja zobaczyć i poczuć. Okazja do tego będzie już w najbliższą niedzielę. Grupa Capoeira International Raiz organizuje festiwal Capoeiry w Pruszkowie.

Tegoroczną imprezę uświetnią niesamowici goście. Ze względu na 10-lecie grupy Capoeira International Raiz przygotowano coś szczególnego. Na festiwalu pojawią się dwaj Mistrzowie Capoeiry – Mestere Bocka i Mestere Travassos obaj z Rio de Janeiro. Obaj są nauczycielami założyciela pruszkowskiej grupy ICR.

Warto dodać, że zarówno Medtere Bocka jak i Mestere Travassos rzadko opuszczają Brazylię. Ich wizyta nie tylko będzie niesamowitym wydarzeniem dla osób uprawiających Capoeirę. Dla Mestere Travassos przyjazd do Polski to sentymentalna podróż do kraju, w którym ma swoje korzenie. Mestere Travassos to Viktor Widawski, który odwiedzi Polskę po raz pierwszy od 70 lat.

Pokazy Capoeira w wykonaniu gości i członków International Capoeira Raiz odbędą się już 18 czerwca na sali gimnastycznej Gimnazjum nr 3 w Pruszkowie. Pokazy wystartują o godz. 14.00. Po pokazie odbędzie się ceremonia przyjęcia nowych członków oraz zmiana gradacji osób już trenujących.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.