Były zastępca wójta skazany

Nadarzyn

Finał ciągnącej się od ponad półtora roku sprawy. Sąd uznał, że Tomasz M. prowadził samochód po pijanemu.

Przypomnijmy. 3 sierpnia po godz. 18.00 policji otrzymali zgłoszenie od jednego z kierowców, że w Ruścu przy ul. Osiedlowej stoi pojazd, a osoba siedząca za kierownicą może być nietrzeźwa. Funkcjonariusze potwierdzili, że takie zdarzenie miało miejsce. Mężczyzna odmówił sprawdzenia trzeźwości za pomocą alkomatu, do czego miał prawo. Został zatrzymany i zabrany na badania krwi. Badanie wykazało, że miał 3,18 promila alkoholu we krwi. Kierowca chryslera był Tomasz M. były zastępca wójta gminy Nadarzyn.

Sprawa Tomasza M. ciągnęła się miesiącami. Dziś dobiegła finału w pierwszej instancji. – Sąd ustalił stan faktyczny w sprawie taki, że 3 sierpnia 2016 r. Tomasz M. kierował pojazdem chrysler w stanie nietrzeźwości. Ten stan i kierowanie sąd ustalił na podstawie dowodów w postaci nagrań z monitoringu, które zostały zebrane przez policję oraz zeznań świadków. Z nagrań monitoringu wynika, że samochód chrysler porusza się, następnie zatrzymuje i po chwili funkcjonariusze podejmują interwencję – wyjaśniał sędzia prowadzący sprawę.

W samochodzie na siedział Tomasz M. Był nietrzeźwy. Sąd uznał, że to właśnie on prowadził pojazd. 

Jaki wyrok usłyszał Tomasz M.? Lista zasądzonych wobec niego kar jest długa. Tomasz M. musi zapłacić 100 stawek dziennych grzywny (dzienna stawka to 80 zł), przekazać 5000 zł na rzecz Funduszu Pomocy Poszkodowanym oraz pomocy postpenitencjarnej oraz zwrócić koszty postępowania sądowego w kwocie 1756 zł. To jednak nie koniec. Tomasz M. stracił również prawo jazdy na okres czterech lat – podaje portal nadarzyn.tv. 

Wyrok nie jest jeszcze prawomocny. A skazany ma siedem dni na złożenie prośby o pisemne uzasadnienie wyroku, a następnie odwołać się do wyższej instancji.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.