Być medykiem to powołanie i zaszczyt

Region

Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka rozpoczęła rekrutację na rok akademicki 2020/21.

Nowe kadry związane z ochroną zdrowia to pilny wymóg rynku pracy i paląca potrzeba społeczna. Dokładamy wszelkich starań aby tę lukę wypełnić dobrze wykwalifikowaną grupą naszych absolwentów. – zapewnia dr Waldemar Dębski, rektor Warszawskiej Uczelni Medycznej.

Do dyspozycji studentów oddajemy profesjonalną bazę dydaktyczną i kadrę wykładowców najwyższej klasy. Zapewniamy praktykę w renomowanych placówkach opieki zdrowotnej. Jesteśmy w pełni przygotowani do nauczania on-line, w razie potrzeby. – dodaje rektor WUMed.

Uczelnia prowadzi studia licencjackie i magisterskie na kierunkach: pielęgniarstwo, kosmetologia, dietetyka, jednolite studia magisterskie na kierunku fizjoterapia, studia inżynierskie na kierunku informatyka i studia licencjackie na kierunku Administracja. Studia prowadzone są w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym.

Cieszy nas chęć i zaangażowanie młodych ludzi do kształcenia się w zawodach tak wymagających jak pielęgniarki, pielęgniarze, fizjoterapeuci i inne profesje medyczne. Bycie medykiem to powołanie, ale też zaszczyt. O tym jesteśmy przekonani my wykładowcy –  praktycy, ludzie przygotowujący do pracy kolejne pokolenia medyków.  – podkreśla rektor WUMedu.

Niewątpliwym atutem uczelni jest własny kampus i dobrze wyposażone pracownie specjalistyczne  do realizacji przedmiotów z dziedziny nauk medycznych i nauk o zdrowiu.

Studentom kierunku Pielęgniarstwo oferujemy ćwiczenia w pracowniach umiejętności pielęgniarskich dla pacjentów dorosłych i pediatrycznych, pracowniach badań fizykalnych

i podstaw ratownictwa medycznego.  – wymienia rektor Warszawskiej Uczelni Medycznej.

W październiku WUMed rozpoczyna nauczanie na kolejnym kierunku – Fizjoterapia.

Pracownie umiejętności praktycznych już czekają na studentów. Dysponujemy gabinetem kinezyterapii wyposażonym  w sprzęt rehabilitacyjny, gimnastyczny oraz odnowy biologicznej. Jest również gotowa pracownia fizykoterapii – zespół 6 sal zabiegowych z profesjonalnym nowoczesnym sprzętem – mówi dr Dębski.

Kierunkami, które cieszą się niezmiennie dużym zainteresowaniem są Dietetyka

i Kosmetologia. Jak wszystkie w WUMed nie opierają się wyłącznie na teorii. Zadbano o to, aby studenci mogli poznawać tajniki pracy dietetyka czy kosmetologa w praktyce, nie tylko

w renomowanych placówkach zewnętrznych ale również w profesjonalnych pracowniach na terenie uczelni. Jak zapewnia rektor Dębski, sprzęt w każdej z pracowni jest sukcesywnie wymieniany, zgodnie  z wymogami postępu technologicznego.

Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka to pierwsza niepubliczna uczelnia wyższa w Polsce. Kształci studentów od 1991 r. Łączy tradycję i doświadczenie,

z najnowszymi technologiami.

WUMed oferuje też kształcenie podyplomowe w zawodach: pielęgniarki, położne, ratownicy medyczni i fizjoterapeuci. W tym celu powołano Instytut Kształcenia Podyplomowego Kadr Medycznych. Podstawą strategii WUMed jest rozwój. Władze uczelni nieprzerwanie dbają

o doskonalenie i modernizację  warunków nauczania, pozyskiwanie wysoce wykwalifikowanych kadr naukowych,  rozszerzanie form współpracy naukowej

i międzynarodowej.

Niewątpliwym atutem uczelni jest własny, komfortowy kampus. Do dyspozycji studentów oddane jest: 60 sal wykładowych, liczne pracownie specjalistyczne, biblioteka, punkty gastronomiczne, sala sportowa, amfiteatr, parking strzeżony, Ogrody Rektorskie.

Więcej informacji na www.wumed.edu.pl

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Być medykiem to powołanie i zaszczyt”

  1. chór@staruszków z miasta pruszków pisze:

    SCHOWAĆ głowę w piasek ewentualnie spieprzyć na L4 ( W CZASACH ZARAZY).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły