Burmistrz Podkowy zaprzysiężona

Region

W poniedziałek 13 grudnia odbyła się II sesja Rady Miasta Podkowy Leśnej, na której zaprzysiężona została nowa Burmistrz Miasta Małgorzata Stępień-Przygoda.

Nowa Burmistrz Miasta Małgorzata Stępień-Przygoda została wybrana w II turze wyborów samorządowych, które odbyły się 5 grudnia. W trakcie II sesji Rady Miasta Podkowy Leśnej VI kadencji Burmistrz złożyła ślubowanie i otrzymała zaświadczenie o wyborze. Radni przywitali nową Burmistrz w staropolskim zwyczajem – chlebem i solą.

Radni w imieniu mieszkańców podziękowali ustępującemu ze stanowiska Burmistrzowi Andrzejowi Kościelnemu za osiem lat pracy i wręczyli mu skromny upominek w postaci podkowy ze specjalna dedykacją.

Podczas sesji podjęto również uchwały dotyczące wynagrodzenia Burmistrza Miasta oraz limitu kilometrów na jazdy lokalne dla nowo wybranej Burmistrz. Z powodu nieobecności dwóch radnych na wniosek radnego Zbigniewa Jachimskiego sesję przerwano. Kontynuacja sesji podczas której Rada podejmie uchwały w sprawach powołania składów osobowych stałych komisji oraz wyboru przewodniczących została zaplanowana na 20 grudnia.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.