Burmistrz Podkowy wyróżniony w europejskim konkursie

Podkowa Leśna

Burmistrz Miasta Podkowa Leśna Artur Tusiński otrzymał wyróżnienie w europejskim konkursie Innovation in Politics (Innowacje w Polityce) za innowacyjne działania w dziedzinie ekologii, a w szczególności za rozwiązania w zakresie retencjonowania wód w obszarze budownictwa drogowego.

Jury konkursu składające się z 1058 członków z 47 europejskich krajów, uznało podkowiański projekt za wybitny przykład innowacji w polityce. Spośród 398 zgłoszeń podkowiański program plasuje się wśród 10 najlepszych w kategorii Ekologia i wśród 90 wyróżnionych w Europie. Zwycięzców poznamy 2 listopada. Ekologia to tylko jedna z kilku kategorii konkursowych. Oceniane są również projekty z kategorii ekologia, gospodarka, cyfryzacja, jakość życia, radzenie sobie z COVID-19, demokracja, prawa człowieka, społeczność.

Organizatorem konkursu jest Instytut Innowacji w Polityce z siedzibą główną w Wiedniu. Celem konkursu „Innowacje w polityce” jest popularyzacja najciekawszych i najbardziej efektywnych nowych przedsięwzięć, które rozwiązują konkretne problemy społeczności – miast, regionów, państw. Jego celem jest także stworzenie sieci kontaktów między politykami z różnych krajów, których wspólną cechą jest nowoczesne, wykraczające poza schematy podejście do polityki i chęć modernizacji systemu tradycyjnych partii i aktywności publicznej.

Nominacje do konkursu mogą otrzymać nie tylko politycy, ale i obywatele ze wszystkich państw członkowskich UE. Jednak przedstawiony projekt musi przełamywać schematy i mieć innowacyjny charakter. Co ciekawe nie chodzi tu o nowatorskie nigdzie niestosowane dotąd projekty. Liczy się natomiast odpowiednia adaptacja do warunków w danym regionie i kraju.

 

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.