Burmistrz Podkowy Leśnej ostro odpowiada na tweet Krystyny Pawłowicz

Podkowa Leśna

W Internecie wrze. Sędzia Trybunału Konstytucyjnego na portalu społecznościowym Twitter odniosła się do decyzji rady pedagogicznej w sprawie zwracania się do transseksualnego ucznia podkowiańskiej szkoły. Burmistrz Podkowy Leśnej ostro zareagował na wpis.

Po publikacji w Internecie tweeta sędzi Trybunału Konstytucyjnego wrze. Krystyna Pawłowicz we wpisie odniosła się do decyzji rady pedagogicznej w podkowiańskiej szkole podstawowej w sprawie transseksualnego dziecka.

Wpis sędzi wywołał lawinę komentarzy. Burmistrz Podkowy Leśnej, ostro zareagował na wpis Krystyny Pawłowicz. – Z całą odpowiedzialnością informuję, że władze naszej szkoły, ale także miasta Podkowa Leśna są i będą otwarte na potrzeby każdego ucznia, także uczniów transpłciowych. Podstawowym warunkiem dobrostanu psychicznego człowieka jest integracja jego psychiki z ciałem oraz możliwość ekspresji zgodnie z tym, jak się czuje. To oczywiste dla ludzi światłych. Rolą dyrekcji i grona pedagogicznego w szkole jest stworzenia przyjaznego środowiska, wspierającego edukację i zdrowy rozwój dzieci. I taka właśnie jest nasza szkoła – wspierająca i otwarta. Dziecko ma mądrych rodziców, przyjaciół, zrozumienie w szkole, jest otoczone opieką psychologiczną. Od wczoraj wiemy także, że ma ogromne wsparcie w organizacjach działających na rzecz dyskryminowanych mniejszości. Obowiązkiem dorosłych jest ochrona dzieci, o czym zdaje się zapomina posłanka Pawłowicz i osoba, która wyniosła informację poza szkołę. Nie ma naszej zgody na cyniczne wykorzystywanie dzieci do politycznych rozgrywek. I na koniec – szczegóły z tweeta niewiele mają wspólnego z faktami – pisze Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej na portalu społecznościowym Facebook.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 61

61 odpowiedzi na “Burmistrz Podkowy Leśnej ostro odpowiada na tweet Krystyny Pawłowicz”

 1. jimi pisze:

  Podkowa pelna jest swiatlych ludzi, a najswiatlejszym jest nie dosyc ze rudy to jeszcze aktor,
  niejaki Olbryski. Milanowek nie chcial go wzac, to poszedl do Podkowy, my mamy juz Stalinska
  wystarczy nam jadu.

 2. Gggg pisze:

  14 latek nie może podjąć pracy bo jest nieletni, 10 latek może za to zmienić płeć

 3. Yssma pisze:

  Przecież Kopernik też była kobietą,

 4. Paweł pisze:

  Jeśli prawdą jest to co Pawłowicz napisała w swoim tweecie to się z nią zgadzam. Może będziemy się za chwilę do dziecka zwracać per kozo bo się poczuło kozą? Precz z lewackimi idiotyzmami. Jeśli ten uczeń ma problem z tym kim się czuje to powinien się nim zająć specjalista.

  • Grabarz pisze:

   Lewackim idiotyzmem jest rozdawanie gotówki, wprowadzanie podatków i opłat, nacjonalizacja przedsiębiorstw, dotowanie nierentownych kopalni, utrzymywanie przywilejów emerytalnych, zwiększanie liczby ministerstw i wiceministrów, zakazywanie prowadzenia działalności gospodarczej czy głosowanie nad podwyżkami wynagrodzenia poselskiego w czasie recesji. Jeśli obywatel w wieku produkcyjnym ma problem z podjęciem uczciwej pracy to pusty żołądek powinien go zmotywować.

  • Szmato pisze:

   tak się zwracam do ciebie bo tak się powinieneś czuć

 5. turirek pisze:

  Pan burmistrz Podkowy jest „światłym” człowiekiem ? Chyba „światłym” inaczej. Zamiast zacząć robić porządek w mieście to afiszuje się w mediach. To typowe dla Totalnej opozycji i całej tej wieśniackiej mieściny.

 6. Grzegorz pisze:

  Chcemy dobrej zmiany w Podkowie!!! Tutaj nic się nie dzieje!!! Mamy dość!! Włodarze związanie z totalną opozycją, nic nie robią, są skłóceni ze sobą i rządem. Dlatego Podkowa na tym traci. Chcemy zmiany, jak w Pruszkowie na młodych!!!

  • Mieszkanka pisze:

   nic tu się nie dzieje? To weź człowieku wyjdź z piwnicy i się rozejrzyj. Dzieje się więcej niż za wszystkich poprzednich kadencji razem wziętych

   • Grzegorz pisze:

    Mieszkanka jedź do Pruszkowa to zobaczysz o czym mówię… W Podkowie robią z ludzi żarty tak jak w Warszawie, Rafał będzie budował 6 stacji metra przez 8 lat. To jest kpina, a Ty coś takiego bronisz…

  • Grabarz pisze:

   Nie ma przymusu mieszkania w Podkowie Leśnej.

   • Grzegorz pisze:

    Trzeba tu mieszkać , żeby ludziom Podkowy otworzyć oczy i doczekać dobrej zmiany w tym mieście… wtedy zboczysz Grabarzu co to jest dobre zarządzanie… Ty też na tym skorzystasz…

    • Grabarz pisze:

     Dobre zarządzanie w stylu Obajtka czy Sasina? Nie, dziękuję.

     • Grzegorz pisze:

      Świetny przykład, już Ci tłumaczę: za prezesa Obajtka 23 mld zł przychodu, za ministra Sasina wszystkie spółki skarbu Państwa przynoszą ogromne zyski, z czego Ty też korzystasz.. Za Tuska i Rostowskiego nie było pieniędzy tak jak obecnie w Warszawie za Rafała… Wyłącz TVN…

     • Grabarz pisze:

      Wiedza prosto z Gazety Polskiej i TVP Info? Przeczytaj sobie sprawozdania finansowe, w szczególności pozycję pasywa Orlenu, JSW czy PGG. Przeczytaj sobie (ze zrozumieniem albo poproś kogoś o pomoc) akty oskarżenia Obajtka czy zarzuty Bogusława Ziętka bądź Dominika Kolorza pod adresem Jacka Sasina i Artura Sobonia. Tytułem pocieszenia wspomnę, że rząd nie ma już większości w Sejmie, a polityka zagraniczna oparta na sojuszu z Trumpem właśnie zbankrutowała.

     • Grabarz pisze:

      Czym się różnią przychód od dochodu i od zysku? Poczytaj sobie sprawozdania finansowe Orlenu, JSW czy PGG w szczególności pozycję zadłużenie. Przeczytaj wypowiedzi Dominika Kolorza czy Bogusława Ziętka na temat zarządzania kopalniami. Myślałem, że nie przejmujesz się Warszawą skoro mieszkasz w Podkowie Leśnej. Najwyższy czas spojrzeć prawdzie w oczy: dobra zmiana się skończyła. Rząd nie ma większości w Sejmie, a Gowin z Ziobrą grają umiłowanemu przywódcy na nosie. Polityka zagraniczna oparta na administracji Trumpa zbankrutowała, w Polsce umiera na Covid-19 najwięcej ludzi w całej Europie (rozumiem że to sposób PiS na obniżenie kosztów ZUS), inflacja jest rekordowa, pieniędzy na pomoc dla przedsiębiorców nie ma, dzieci rodzi się najmniej od zakończenia II wojny światowej. Wkrótce w Rzeszowie odbędą się wybory prezydenckie, a na jesieni wcześniejsze wybory parlamentarne. Nie zdziwię się, jeśli przy pomocy Gowina opozycja przejmie urząd Marszałka Sejmu, TVP i Polskie Radio. Wtedy dopiero zobaczysz jak pięknie będą spadać sondaże PiS.

     • Grzegorz pisze:

      Grabarz czytając twoje komentarze to są podobne jak twój NIK. Po prostu nie masz pojęcia o czym piszesz. Nie powołuj się na analizy na pseudo ekspertów, bardzo upolitycznionych… Pan Petru tez jest pewnie wspaniałym ekonomistą w twoim mniemaniu… Twarde dane to 23 mld zł przychodu za świetnego menadżera Obajtka w stosunku 2 mld za Krawca z PO. Jeżeli nie widzisz różnicy to nie mam więcej pytań.. Wyłącz TVN i GW i uruchom własne myślenie.. Mamy najwyższy eksport w Europe a inflacja o której piszesz jest w ryzach o czym pewnie nie masz zielonego pojęcia.. Pensje Polaków rosną jak nigdy w historii , a bezrobocie jest najniższe w UE. To są oficjalne dane Eurostatu… Zagraniczne dzienniki piszę o cudzie gospodarczym w Polsce!! Za Tuska nasz kraj się zwijał i byliśmy tanią silą roboczą. Za PIS stajemy się tygrysem Europy i liderem Trójmorza.. Spółki skarbu Państwa są także świetnie zarządzane, a za Rostowskiego pieniędzy nie było i była kamieni kupa.. Nie wiem co trzeba mieć w głowie żeby tego nie widzieć, chyba sok z buraka. W Warszawie za Rafała nie ma tez na nic pieniędzy, dlatego podwyżka za podwyżką.. no i 6 stacji metra będzie budował przez 8 lat… sama radość … Zmień media.. Obejrzyj codziennie TVP info..

  • Antyświrus pisze:

   W Milanówku to samo. Pomyje wylewane są na każdego burmistrza od Wysockiego przez Kwiatkowska do Romiszewskiego. Żyje i pracuje od urodzenia w Podkowie, Milanówku, Brwinowie, Grodzisku i powiem tak: daleko w d***e są te gminy za Grodziskiem. Benedykcinski to prawdziwy Chuck Noris – to człowiek czynu. Reszta to parafiany bez charyzmy. Rady miejskowiejskie złożone z bandy nieudaczników, niestety popierane w wolnych wyborach przez ludzi „zacofanych”. Szkoda że młodzieży nie zależy na zmianach.

 7. Auturytet pisze:

  Mieszkańcy podkowy to itelegencja zboczona.

  • Andromeda pisze:

   Tobie „Autorytecie” współczesna medycyna pomóc nie może, stąd rozumiem rozgoryczenie ale po co pluć jadem i obrażać ;(

 8. Podkowianin z dziada pradziada pisze:

  Lubię słuchać ludzi, którzy uważają się za „światłych” i wiedzą, kto nie jest „światły”. Ich wyższość nad nie „światłymi” jest zabawna, a nawet wzbudza we mnie współczucie.

 9. HELP pisze:

  Ludzie tej obrzydliwiejącej z dnia na dzień partii: Krycha, senator, ciągnący psa na haku, niuniek zarabiający miliony na przekrętach w zakupach nieruchomości, dyrektor lasów państwowych, Antoni, żony i partnerki prominentnych działaczy, zasiadające w radach nadzorczych… Ludzie, obudźcie się, do cholery!!!

  • Grzegorz pisze:

   Help wyłącz TVN i przestań czytać GW a wtedy z leminga czekającego na przekaz, staniesz się osobą samodzielnie myślącą. Nie chcę Ci przypominać afer totalnej opozycji bo by tutaj miejsca nie starczyło..! Przypomnę tylko to co mówił Rostowski: pieniędzy nie ma i nie będzie a Polska to Kamienie Kupa… Teraz nasz kraj jest w czołówce UE, z najniższym bezrobociem i liderem Trójmorza…. uruchom myślenie…

 10. paca pisze:

  Świnia wypowiada się o gwiazdach. ( to o Krysi) .Ludzie bezdzietni, samotni, starzy, o niedookreślonej seksualności, zardzewiale dziewice, gotowe mięso do memów i kpin ogłaszają na całą mordę swoje radykalne poglądy w sprawach których sami nie tknęli i nie mają o nich bladego pojęcia. Etyczne dno. Można by popukać się w czoło albo splunąć gdyby nie to że coś takiego potrafi zrujnować czyjeś życie. Krysia reprezentuje ten sam typ świadomości w sprawach płci co Edyta Górniak o pandemii. Może sobie myśleć co chce ten spróchniały babsztyl ale morda w kubeł kiedy chodzi o życie dziecka.

  • Antyświrus pisze:

   W dupie mam politykę ale dziecko jest dzieckiem. Jeżeli płeć dziecka będzie do wyboru przez radę pedagogiczną to za chwilę powstaną szkoły integracyjne prowadzone dla kasy gdzie można będzie zapisać Grodzką /Grodzkiego rodzaju do wyboru. Jak skończy 21 lat może nawet zostać różową panterą ale póki się rozwija i hormony budują to jest dziecko płci określonej w dniu narodzin.

   • paca pisze:

    Tak, dziecko jest dzieckiem a nawet człowiekiem. Człowiekiem bardzo kruchym i delikatnym. To nie napakowany koleś który ci się odwinie jak mu nadepniesz na ego. Płeć gnieździ się w umyśle, nie w narządach. Spróbuj sobie wyobrazić jak parszywie czuje się taki slaby człowiek będący wewnatrz kobietą a między nogami coś mu się majta. To rodzaj więzienia.

 11. Podkowianin z dziada pradziada pisze:

  Uwielbam ludzi, którzy chcą być ludźmi „światłymi”, szczególnie wtedy, kiedy uważają innych za mniej „światłych”.

 12. Medyk pisze:

  Nie ma to jak wyżyć się na bezbronnym dziecku przez starą babę. Jad i żółć

 13. Oleg pisze:

  Nie ma nawet co komentowač tej wypowiedzi kogoś kto się nazywa ” sędzią” . Czasy tej Pani szybko przeminą ….

 14. trybun pisze:

  Tusiński bije pianę, zupełnie niepotrzebnie. Jak urodził się dzieciak z małym, to jest chłopakiem, a nie żadną „Agnieszką”. Pani sędzia ma rację, najważniejsze są zapisy z Urzędu Stanu Cywilnego, a nie jakieś „oświadczenia” rodziców dziecka.

  • Legionista pisze:

   Dno mentalne jesteś. Współczujemy

  • zed pisze:

   gościu, wiem że twój ptasi móżdżek tego nie ogarnia, ale świat nie jest czarno-biały. Takie betony jak ty niestety też po tym świecie chodzą, najbardziej szkoda dzieciaka z problemami jak urodzi się w takiej rodzinie jak twoja. Znam taki przypadek i szczerze mu współczuję.

  • Grabarz pisze:

   Zapis jest pojęciem prawa spadkowego nieuku, chyba że masz na myśli zapisy do partii. Nie słyszałeś o ludziach, którzy rodzą się z narządami męskimi i żeńskimi albo mają zaburzenia w gospodarce hormonalnej? Najwyraźniej w wiejskiej podstawówce zamiast lekcji biologii odbywały się katechezy. Pani Pawłowicz miała rację usuwając niegodny wpis dla dobra dziecka i je przepraszając. Może gdyby była żoną i matką, jak na autentyczną prawicową katoliczkę przystało, uszanowałaby polską rodzinę.

   • Jacek pisze:

    Grabarz niestety obraża, typowe dla leminga, który nie ma argumentów.

    • Grabarz pisze:

     Jacek niestety się obraził, typowe dla narodowego socjalisty, który nie ma wykształcenia.

     • Jola pisze:

      Twoje wykształcenie to tak jak profesura dla Niesiołowskiego

     • Grabarz pisze:

      Wiesz chociaż w jakiej dziedzinie Stefan Niesiołowski jest profesorem? Robotniczo chłopska ciemnota po wiejskich podstawówkach mieni się suwerenem, podczas gdy ich potrzeby mają charakter wyłącznie fizjologiczny (weź do ręki słownik języka polskiego, jeżeli terminologia zbyt trudna dla narodowo socjalistycznego umysłu)

  • Piotr Skalski pisze:

   Pewnie co niedziela latasz do kościółka, żeby wszyscy sąsiedzi widzieli, ale jak ten wójt z Kościerzyny najchętniej przywiązałbyś do samochodowego haka to, co utrudnia ci życie. Banda faryzeuszy – powiedziałby Jezus Chrystus o waszej partii!

  • Marcin pisze:

   A Jakbyś, Ty miał w domu dziecko z takim problemem to zapewne za pomocą pasa rozwiałbyś wszelkie wątpliwości dziecka co do jego płci.

 15. Podkowianin pisze:

  Dlatego moje dzieci do tej szkoły nie chodzą.

 16. bobik pisze:

  To co prezentuje pani Pawłowicz, tzw. sędzia tzw. trubunału, to obraza ludzi inteligentnych i emanacja polskiego motłochu. Przykre.

 17. Piotr Bartnik pisze:

  To sprawa dla władz oświatowych.
  Pani Pawlowicz złamała przepisy RODO, więc powinna być postawiona w stan oskarżenia.
  Ale Burmistrz powinien zająć się Podkową, która nie wykorzystuje swoich walorów, gdzie te walory niszczy się coraz wyższą zabudową w samym centrum miejscowości. Kameralny charakter okolicy nieleczony jest z każdym pozwoleniem na budowę. Natomiast rekreacyjny (niemal uzdrowiskowy) charakter Podkowy zanika.
  O braku dostosowanej infrastruktury, małej architektury miejskiej, nowych nasadzeń, przemyślanej selekcji dendrologicznej, … szkoda zaczynać.

 18. sąsiad pisze:

  Do Szanownej Redakcji i zainteresowanych
  Przykro, że Wasz portal tak długo nie podawał informacji o zdarzeniu. Czekaliście na opinię. Warto być zdecydowanym i wyrażać własne zdanie. To świadczy o Waszym konformizmie i żle rokuje na przyszłość. Warto jasno się określić. Prezentujecie tylko jedną stroną stronę medalu, a to przypomina propagandę lub uzależnienie od sponsorów. Pamiętajcie, że jesteście dla społeczności, waszych sąsiadów. To na takich mediach jak Wasze spoczywa Polska lokalna. Czy chcemy aby Polska była „nowoczesna”, ale nienormlana, czy zgodna z prawami naturalnymi, ludzkimi i boskimi? Ten wybór należy też do Was. Pozdrawiam serdecznie
  sąsiad

 19. Pruszkowiak pisze:

  Jestem bardzo dumna, że są w Polsce tacy pedagodzy. Popieram i wspieram, a szczególnie dzieci.

 20. X pisze:

  Jak już musicie nagłaśniać sprawę prywatną dziecka to zablokujcie chociaż komentarze. Zaraz się ściek pomyj wyleje.

 21. kasander pisze:

  Dla tej cywilizacji już nie ma ratunku. I wszelkiej maści mądrale wspomnicie moje słowa, gdy będą was mordować, o przepraszam, poddadzą eutanazji. Ale o to między innymi walczycie.

 22. Anonim pisze:

  Brawo pani Pawłowicz!!!

  • @Anonim pisze:

   czego jej gratulujesz, wrodzonej głupoty?

  • bobik pisze:

   Ty, anonim, żebyś się nie udławił z tego szczęścia. Jeśli jesteś dumny z takiego „sędziego” pisowskiego trybunału, to współczuję.

  • Paweł pisze:

   Nie ma tu z czego być dumnym. Ot po prostu wyraziła opinię normalnego człowieka i tyle. Ja nie przepadam za nią ale tu się z nią zgadzam.

 23. Pruszkowiak pisze:

  Brawo. Pruszków zazdrości takiego gospodarza

 24. Psycholog pisze:

  Brawo.Dyrektor z jajami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły