Burmistrz Brwinowa spotka się z mieszkańcami

Brwinów

Od 2 września Burmistrz Arkadiusz Kosiński rozpocznie coroczny cykl spotkań z mieszkańcami gminy Brwinów. W planie jest 16 spotkań z mieszkańcami Brwinowa i wszystkich sołectw.

Spotkania są okazją m.in. do podzielenia się informacjami dotyczącymi aktualnej sytuacji w gminie czy planowanych inwestycjach. Burmistrz Arkadiusz Kosiński od pierwszego roku swojej kadencji wprowadził zwyczaj organizowania spotkań z mieszkańcami w Brwinowie oraz – wspólnie z sołtysami – we wszystkich sołectwach.

– Tradycyjnie zapraszam wszystkich na moje coroczne jesienne spotkania z mieszkańcami. Tegoroczną serię naszych rozmów zaczynam 2 września spotkaniem nr 240 w sołectwie Krosna, a skończę 2 października spotkaniem nr 255 w Brwinowie. Biłem się z myślami, namawiany do rezygnacji w tym roku ze spotkań w związku z panującą epidemią, czy nie zrobić sobie przerwy. Doszedłem jednak do wniosku, że spotkania te są potrzebne – zarówno dla mnie, jak i dla wszystkich tych, którzy są zainteresowani sprawami gminy i swoich miejscowości – bo pozwalają na bezpośrednią wymianę informacji i wyjaśnień, a przy tym są okazją do przedstawienia spostrzeżeń, uwag, opinii, wniosków czy postulatów – mówi burmistrz Arkadiusz Kosiński.

 

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 13

13 odpowiedzi na “Burmistrz Brwinowa spotka się z mieszkańcami”

 1. Bart pisze:

  bardzo brzydkie zdjecie. jak struzik

 2. ONA pisze:

  to jakaś kpina ta odpowiedź Burmistrza?

 3. SochaczewskaParty pisze:

  Na Sochaczewskiej w Brwinowie stałym już wystrojem ulicy stały się worki z piaskiem układane wzdłuż posesji podczas gdy tuż obok, dosłownie 150 metrów płynie rzeka, do której można by przecież doprowadzić odwodnienie ulicy Sochaczewskiej… i nie byłoby problemów podtopień .
  W Brwinowie nie robi się nic jeśli chodzi o tzw. hydroplanowanie , a takie burze jak ostatnio stały się normą.
  Panie Burmistrzu, to że gmina zabezpiecza dla mieszkańców worki z piaskiem to są działania doraźne, my oczekujemy inwestycji, bardzo prostych rozwiązań czasami.

  • Burmistrz Brwinowa @ o2.pl pisze:

   @SochaczewskaParty
   Gmina Brwinów radzi sobie najlepiej z okolicznych gmin jeśli zapytuje się Pan/Pani o hydroplanowanie, ja odpowiadam, jest takowe .
   Każda z ulic ma studzienki deszczowe odprowadzające wodę, studzienki te są czyszczone raz na miesiąc niezależnie od tego, czy ulica należy do gminy Brwinów, czy d Powiatu. Wszystkie ulice są bardzo czyste i ja osobiście dokładam wszelkich starań by tak było.
   A teraz odpowiem w sprawie ulicy Sochaczewskiej.
   Ulica Sochaczewska to ulica, której nazwa pochodzi od miasta Sochaczew oddalonego od Brwinowa o jakieś…40km.

 4. PromocjaWizerunku? pisze:

  Ponownie po poprawkach ort.
  W normalnych krajach jaka burza by nie była i ile by nie trwała to nigdy nie widziałem kałuż na ulicach. W Brwinowie? …. – ZAWSZE.
  Jak pokazują ostatnie lata klimat stał się bardziej gwałtowny.
  Tunel po ostatniej burzy jest pełen syfu, błota, badyli, których nikt nie sprzątnie i wraz z deszczem ponownie ten cały syf spłynie do studzienek deszczowych skutecznie zmniejszając ich drożność.
  Tzw. sprzątanie interwencyjne po tego typu nawałnicach w Brwinowie nie istnieje.
  Skoro już był przeprowadzony cykl mycia ulic ileś czasu temu (około miesiąc temu) to ponownej interwencji już nie będzie. Obserwuję sytuacje od lat bo tak się składa że mieszkam na ulicy dobitnie zalewanej za każdym razem.
  I dlatego nie rozumiem tych spotkań z mieszkańcami, służące chyba tylko do promocji wizerunku Burmistrza, a nie by rozwiązać ostatnio cyklicznie powtarzające się problemy Brwinowa.

 5. Viki pisze:

  Po burzy kałuże, no nie wierzę i pierwszy raz słyszę. Wpadnijcie do Pruszkowa, tylko z pontonem koniecznie marudy, zobaczycie jak tu się pływa. Ten Wasz Burmistrz powinien Was olać bo i tak nie dogodzi. Pamiętacie jak Brwinów wyglądał parę lat temu (szkoły, chodniki, pod tunelem w ogóle nie dało się przejechać bo był zalany przy takiej ulewie jak wczoraj) ale lepiej narzekać. Dobre słowo przez gardło nie przejdzie.

  • PromocjaWizerunku? pisze:

   Akurat nie jest to problem jedynie Brwinowa, mówię o Brwinowie bo tu mieszkam, ale tak samo wygląda sytuacja niemal w każdym mieście w Polsce.
   To tylko pokazuje ile lat jesteśmy CYWILIZACYJNIE za tzw. zachodem i ile jeszcze pracy jest do wykonania.
   Ale problemem nie jest to, że tak jest i że trzeba to zmieniać, problemem jest to, że nie przeprowadza się analiz, konserwacji, obserwacji takich miejsc i jak temu zaradzić, a czasami wystarczą bardzo proste rozwiązania.
   Nie raz przecież widać ogromną kałuże na drodze, a tuż obok niej głęboki rów melioracyjny, do którego ta woda mogłaby być skierowana, a nie jest…
   Dla przykładu odwieczna kałuża na skrzyżowaniu ul.Brwinowskiej z Wilsona, albo strefa przemysłowa Moszna, gdzie przy drodze są głębokie rowy melioracyjne, ale nie połączone jakimś logicznym ciągiem ze sobą , a przecież tuż obok płynie rzeka i to z nią powinno być połączone odwodnienie, a nie jest !
   Dziś widziałem jak te rowy przepełnione są wodą bo ta nie ma gdzie odpłynąć.
   Tu nie chodzi o to żeby robić z siebie głupa ironizując problem, serio.

 6. Magdalena pisze:

  Panie Arkadiuszu,
  Dlaczego w szkole podstawowej im. Włodzimierza Puchalskiego w Otrębusach został lub zostanie zniesiony dodatkowy J. obcy – Niemiecki?
  Cięcie kosztów? Jeśli tak, to dlaczego akurat Języka? Wstyd.

 7. skwara pisze:

  A niech tam sobie się spotyka. Widać z daleka maltuką frekwencję, skoro reklama ze zdjęciem na pół strony.

 8. PromocjaWizerunku? pisze:

  W normalnych krajach jak burza by nie była i ile by nie trwała to nigdy nie widziałem kałuż na ulicach. W Brwinowie? …. – ZAWSZE.
  Jak pokazuję ostatnie lata klimat stał się bardziej gwałtowny.
  Tunel po ostatniej burzy jest pełen syfu, błota, badyli, których nikt nie sprzątnie i wraz z deszczem ponownie ten cały syf spłynie do studzienek deszczowych skutecznie zmniejszając ich drożność.
  Tzw. sprzątanie interwencyjne po tego typu nawałnicach w Brwinowie nie istnieje.
  Skoro już był przeprowadzony cykl mycia ulic ileś czasu temu (około miesiąc temu) to ponownej interwencji już nie będzie. Obserwuję sytuacje od lat bo tak się składa że mieszkam na ulicy dobitnie zalewanej za każdym razem.
  I dlatego nie rozumiem tych spotkań z mieszkańcami, służące chyba tylko do promocji wizerunku Burmistrza, a nie by rozwiązać ostatnio cyklicznie powtarzające się problemy Brwinowa.

 9. Łukasz pisze:

  Nie oddam na niego głosu. Brwinów przeprasza za tego burmistrza. Podczas wyborów prezydencki pokazał po której stoi stronie.. Na szczęście Rafał nie wygrał.. w Warszawa jest zalewana fekaliami… W w Brwinowie też jest słabo… Czas na zmiany …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły