Bunt przeciw komisarzowi?

Nadarzyn

Powołanie Dariusza Nowaka na funkcję komisarza w gminie Nadarzyn spotkało się z oporem części radnych i sołtysów, którzy apelują do premiera Mateusza Morawieckiego o zmianę tej decyzji kadrowej.

Dariusz Nowak stery Nadarzyna przejął w poniedziałek, 15 stycznia. Na stanowisko komisarza, zgodnie z obowiązującym prawem, powołał go premier. Przypomnijmy, Nowak do tej pory pełnił funkcję członka zarządu powiatu pruszkowskiego. Jest mieszkańcem gminy Nadarzyn, współzałożycielem Stowarzyszenia Przyjaciół Gminy Nadarzyn oraz członkiem Prawa i Sprawiedliwości.

Nominacja dla Dariusza Nowaka wywołuje sprzeciw części radnych i sołtysów, którzy podpisali się pod apelem do premiera Morawieckiego o zastąpienie powołanego komisarza przez inną osobę. W piśmie padają bardzo mocne zarzuty. – Pan Dariusz Nowak to postać kontrowersyjna w lokalnym środowisku, której dotychczasowa aktywność publiczna koncentrowała się na dyskredytowaniu śp. Wójta, podważaniu wyników wyborów samorządowych, składaniu doniesień, dzieleniu mieszkańców naszej Gminy. Działania podejmowane przez pana Nowaka, czy też publiczne wystąpienia w środkach masowego przekazu – oprócz podważania uczcioweści osób związanych z samorządem naszej Gminy – przede wszystkim powodują rozbiecie wypracowanej latami lokalnej aktywności mieszkańców, zantagonizowanie i wzajemny brak szacunku – czytamy (pisownia oryginalna – przyp. red).

Pod pismem podpisało się 19 osób, w tym m.in. sołtysi i gminni radni: Danuta Wacławek, Eugeniusz Kucharski, Andrzej Pietrzak, Jan Perzyna czy Tomasz Siwa.

Dariusz Nowak na razie nie odniósł się oficjalnie do treści pisma.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.